E YOLLUK UYGULAMASI


Maliye Bakanlığı tarafından Türkiye’de özellikle personellerin mali işlemleri yürütülmektedir. Çeşitli ödeneklerin sağlanması planlamaların yapılması ve ek harcamalara yönelik kayıtların oluşturularak kişilere bu ödemelerin verilmesi Maliye Bakanlığı kontrolünde gerçekleştirilmektedir. Türkiye’de Maliye Bakanlığı tarafından yapılan ve vatandaşların en çok yararlandığı hizmetlerden bir tanesi yolluk hizmetidir. Devlete bağlı Kamu Kurum ve kuruluşlarında çalışan personellerin görevlendirmeler doğrultusunda başka bir yere gitmesi gerekebilmektedir. bu tür durumlarda kişilerin ihtiyaçlarının karşılanabilmesi adına yol masrafları yemek masrafları gibi çeşitli ödenekler kişilere sunulmaktadır. Bu işlemlerde kişilere yapılan ödemeler yolluk olarak adlandırılmaktadır. Yolluk işlemlerinin internet üzerinden de yapılabilmesi ve bilgi alabilmesi mümkün duruma getirildiğinden dolayı kişilerin e devlet aracılığıyla sunulan yolluk hizmetinden yararlanması bu konuda bilgi alınması için yeterli olacaktır.

E Yolluk Uygulaması Giriş

Maliye Bakanlığı tarafından e devlet üzerinden sunulan bu hizmetlerde vatandaşların kolay bir şekilde bilgi alması amaçlanmaktadır. Bu bakımdan sunulan hizmetlerden yararlanarak ihtiyaçlarınızı gidermeniz oldukça kolay olacaktır. Resimde görülen hizmet ekranı e devlet üzerinden sunulan e yolluk uygulamasına aittir. Bu hizmet ekranına erişim sağlamak isteyenlerin paylaşılan bağlantıyı kullanması gerekirken aynı zamanda e devlet üyeliğinin de bulunması gerekir. Paylaşılan bağlantı üzerinden e devlet ekranına giriş yapıldığında kişilerin e devlet üyelik bilgileri ile sisteme erişim sağlaması gerekmektedir. Üyelik bilgileriyle oturum açıldıktan sonra herhangi bir sorun yaşanmadan bilgi alınabilmesi ve ihtiyaçların karşılanabilmesi mümkün olacaktır. Sunulan hizmetlerde kişilerin yolluk kapsamındaki tüm işlemleri görüntüleyerek bilgi alınması amaçlanmaktadır. Bu bakımdan özellikle bir görevlendirmeye tabi tutulan personellerin yolu işlemleri ile ilgili sunulan bu hizmetlerden yararlanması kolay bir şekilde bilgi alınmasını sağlar.

Ücretsiz olarak sunulan bu hizmet dahilinde ihtiyaç durumunda kolay bir şekilde sisteme giriş yapabilir ve belirtilen bilgiler dahilinde sizler de kolay bir şekilde durumunuzu görüntüleyerek inceleme fırsatı elde edebilirsiniz. https://www.turkiye.gov.tr/maliye-bakanligi-e-yolluk-uygulamasi üzerinden sorgulama yapılabilir.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*