EMEKLİ SANDIĞI 4C AYLIK BAĞLAMA


2008 yılında yürürlüğe girmesiyle birlikte Sosyal Güvenlik Yasasına bağlı olarak 4C kapsamı kanunen faaliyete başlamıştır. Emekli sandığı olarak bilinen 4C işlemleri içerisinde aylık bağlama işlemlerini tamamen emeklilik şartlarına göre sağlayabilirsiniz. Emeklilik şartlarını yerine getiren kişilerin SGK birimlerine yapacakları emeklilik başvurusu sonrasında gerekli evrakların takdim edilmesine bağlı olarak aylık bağlama işlemleri tamamlanmış olacaktır. Yapılan başvuruların ortalama 15 günlük süre içerisinde sonuçlanması tamamen kurumun ana yoğunluğuna bağlı bir durum olarak bilinmektedir. Keza, emeklilik şartlarını yerine getirmeyen ve bu konuda bilgi eksikliği ile birlikte eksik evrak teslim eden kişilerin süreçlerden haberdarsız kalması sonucunda işlemler uzayabilmektedir. Bu nedenle hataların önüne geçilebilmesi için E devlet sistemi üzerinden durumu takip etmeniz gerekmektedir.

Emekli Sandığı 4c Aylık Bağlama İşlemleri

E devlet şifresiyle birlikte ilgili https://www.turkiye.gov.tr/4c-emekli-aylik-bilgisi adres üzerinden tüm bilgilere erişebilmeniz ve süreçte olan çalışmaları takip edebiliyor olmanız tamamen mümkün hale gelmiştir. Kişilerin evrak takiplerini en iyi şekilde çözümleyebilmesi ve yapılan her türlü başvuruların olumlu sonuçlanması açısından E-destek uygulaması son derece başarılıdır. Kişilerin ilgili bağlantıyı açmaları sonucunda ” Kimliğimi Şimdi Doğrula ” alanına tıklayarak yeni açılan sayfa içerisinde TC ve E devlet şifresi girmesi yeterlidir.

 

E devlet üzerinden belirtildiği gibi tüm vatandaşların işlem yapabilmesi mümkündür ve bu konuda kişilerin herhangi bir ücret ödemesi de gerekmez. Bu bakımdan ücretsiz olarak, kurumlara gitmek yerine kişiler online olarak işlemlerini yapabilir.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*