EMEKLİ SANDIĞI ASKERLİK BORÇLANMASI


Kişilerin 4C kapsamında emekli sandığı hizmet haklarından yararlanarak çeşitli borçlanmalar içerisine girebilmesi ve bu kulvarda en önemlisi olan askerlik borçlanması yapabilmesi son derece mümkün hale gelmektedir. İlgili askerlik borçlanması yapacak olan kişilerin dilekçe yöntemiyle başvuru yapmaları veya bu konuda e devlet sistemi kullanarak işlemlerini rahat bir şekilde ifade edebilmeleri gerekmektedir. İlgili borçlanma başvurularının sağlanabilmesi için ilgili evrakların eksiksiz bir biçimde beyan edilmesi ve ilgili kurumlara dilekçe yöntemiyle beyan edilmesi gerekmektedir.

Emekli Sandığı Askerlik Borçlanma İşlemleri

İl müdürlüğüne yapılacak olan askerlik borçlanması kapsamında ki tüm dosyalar incelenmeye alınacak olup, şartların elverişli olmasına bağlı olarak kişilere askerlik borçlandırması verilmektedir. İlgili durum takiplerini tamamen il müdürlük üzerinden yapmanız gerekmektedir. Kişilerin askerlik borçlanma başvurusu için ilgili http://www.sgk.gov.tr/diger_uygulamalar/askerlik/askerlikborclanmabasvurusu.pdf adresinde yer alan belgeyi doldurmaları ve belge içerisinde yer alan belge gönderim alanında ki e-posta adresine iletmeleri gerekmektedir. Hazırlanan belgeler posta yöntemiyle de, ilgili kuruma iletilebilecektir. Belgenin ilgili kuruma ulaşmasından 5 gün sonra konuyla ilgili sizlere net cevap verilmektedir.

 

Askerlik borçlanması sadece emekli sandığı için değil, emekli sandığı dışındaki sigorta türleri için de geçerlidir. Benzer şekilde tüm askerliğini yapan sigortalı erkekler, sigortalarına askerlik borçlanması ile ek prim alabilmektedir. Eklenen primler kişilerin özellikle emekli olma noktasında büyük bir yarar sağlar. Siz de askerlik borçlanması ile bu konudaki ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*