EMEKLİ SANDIĞI ASKERLİK BORÇLANMASI


Kişilerin 4C kapsamında emekli sandığı hizmet haklarından yararlanarak çeşitli borçlanmalar içerisine girebilmesi ve bu kulvarda en önemlisi olan askerlik borçlanması yapabilmesi son derece mümkün hale gelmektedir. İlgili askerlik borçlanması yapacak olan kişilerin dilekçe yöntemiyle başvuru yapmaları veya bu konuda e-devlet sistemi kullanarak işlemlerini rahat bir şekilde ifade edebilmeleri gerekmektedir. İlgili borçlanma başvurularının sağlanabilmesi için ilgili evrakların eksiksiz bir biçimde beyan edilmesi ve ilgili kurumlara dilekçe yöntemiyle beyan edilmesi gerekmektedir.

Emekli Sandığı Askerlik Borçlanması Nasıl Yapılır?

İl müdürlüğüne yapılacak olan askerlik borçlanması kapsamında ki tüm dosyalar incelenmeye alınacak olup, şartların elverişli olmasına bağlı olarak kişilere askerlik borçlandırması verilmektedir. İlgili durum takiplerini tamamen il müdürlük üzerinden yapmanız gerekmektedir. Kişilerin askerlik borçlanma başvurusu için ilgili http://www.sgk.gov.tr/diger_uygulamalar/askerlik/askerlikborclanmabasvurusu.pdf adresinde yer alan belgeyi doldurmaları ve belge içerisinde yer alan belge gönderim alanında ki e-posta adresine iletmeleri gerekmektedir. Hazırlanan belgeler posta yöntemiyle de, ilgili kuruma iletilebilecektir. Belgenin ilgili kuruma ulaşmasından 5 gün sonra konuyla ilgili sizlere net cevap verilmektedir.

 

Askerlik borçlanmasında önemli noktalardan birisi de kişilerin ihtiyacı kadar primi borçlanma yolu ile alabilmesidir. Bu bakımdan sadece ihtiyaç olunduğu kadar prim alındığından dolayı kişilerin ödeyeceğim prim borcu az olur ve kişiler daha kolay şartlar dahilinde emekli olabilmektedir. Sizler de prim eksiği olduğu durumlarda askerlik borçlanması yoluna gidebilirsiniz.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*