EMEKLİ SANDIĞI BORÇ SORGULAMA


4C kapsamında yer alan kişilerin emekli sandıklarıyla ilgili olan tüm dökümleri alabilmesi ve buna istinaden tüm borçları sorgulayabilmesi açısından e devlet sistemini kullanmaları gerekmektedir. Kullanılacak olan e devlet sisteminde ki borç sorgulama stratejisi kurum desteği altında e devlet politikası içerisinde gerçekleşmektedir. Kişilerin e devlet sistemini kullanabilmesi ve 4C kapsamında isteğe bağlı ödeme dökümü alabilmesi için kesinlikle e devlet şifresine sahip olması gerekmektedir. İlgili şifreye sahip olmayan kişiler PTT üzerinden kolayca şifre tahsil edebilecek ve gerekli işlemleri e devlet üzerinden sağlayabilecektir.

Emekli Sandığı Borç Nasıl Sorgulanır?

E devlet üzerinden emekli sandığı borç sorgulama işlemi yapmak isteyen kişilerin ilgili https://www.turkiye.gov.tr/4c-istege-bagli-odeme-dokumu adrese giriş yapmaları ve sayfada çıkacak olan ” Kimliğimi Şimdi Doğrula ” alanına tıklamaları yeterli olacaktır. Tıklama işleminden sonra çıkacak yeni alan içerisinde e devletin sizlerden istemiş olduğu T.C kimlik no ve e devlet şifresi bilgilerinin girilmesi yeterli olacaktır. İlgili işlemler sonrasında sayfa sisteme girilmiş olacak olup, kişiler emekli sandığı hakkında ki tüm borçlarını isteğe bağlı olarak rahatça alabilecektir. Aynı sistem içerisinde 4C kapsamında olan diğer işlemleri yapabilmekte mümkündür.

 

Emekli sandığında kişilerin borçlarının oluşmaması ve devlet tarafından ödemelerin yapılması büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Bu açıdan kişilerin devlet tarafından işlemleri yapılması ile herhangi bir borç oluşmaz. 4C ile ilgili tüm sorgulama ve hizmetlere aşağıdaki bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*