EMEKLİLİK HESAPLAMA


Belirli kapsam üzerinde yer alan gruplar içerisinde kişilerin belli şartlar altında emekli olabilmesi mümkündür. Yasaların güncel olmasına bağlı olarak kişinin işe başlama tarihi baz alarak ne zaman emekli olacağı konusunda net cevaplar verilebilmektedir. Bu sebeple kişiler ne zaman emekli olacaklarını sorgulayabilmek için öncelikle hizmet dökümü kapsamında yer alarak tüm bilgilere erişerek daha sonrasında emeklilik sorgulama işlemi yapmaktadırlar. Emeklilik sorgulama kısmında kişilerden işe giriş tarihi, prim gün sayısı gibi birçok önemli bilgiler talep edileceği gibi kişilerin bu bilgileri alabileceği tek alternatif E-devlettir. E-devlet sistemine giriş yaparak tüm bilgileri öğrenebilmek için kişilerin e-devlet şifresine sahip olması gerekmektedir.

SSK Emeklilik Sorgulama

E-devlet sistemi üzerinde hizmet dökümü alan kişilerin tüm bilgileri emeklilik sorgulama araçlarına girebilmesi için ilgili şu https://www.turkiye.gov.tr/sgk-ne-zaman-emekli-olabilirim bağlantıya giriş yapması gerekmektedir. Bağlantı içerisinde yer alacak olan ” Kimliğimi Şimdi Doğrula ” kısmına tıklamanız sonucunda sayfa sizi emeklilik sorgulama alanına yönlendireceği gibi o kısımda yer alan olan tüm bilgileri eksiksiz girmeniz sonucunda emeklilik sorgulama işlemlerinizi rahatça yapabilirsiniz.

 

Emeklilik konusunda online olarak bilgi alabilen SSK’lı kişiler gibi diğer sigorta türlerine mensup olan kişiler de işlem yapabilmektedir. Diğer sigorta türleri için de benzer şekilde online olarak işlemler yapılabilmektedir. SGK menüsü altında yer alan bilgiler kişilerin kolay bir şekilde sorgulama yapmasına imkan sağlamaktadır.

https://www.turkiye.gov.tr/sgk-ne-zaman-emekli-olabilirim adresini ziyaret ederek güncel durum hakkında bilgi alabilirsiniz.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*