EPDK BİLDİRİM UYGULAMASI


Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu tarafından sunulan hizmetler sayesinde kişilerin pek çok konuda bilgi alabilmesi ve resmi olarak işlemlerini yapabilmesi mümkün olmaktadır. BU konuda e devlet üzerinden de hizmetlerini sunan EPDK işleri vatandaşlar adına kolaylaştırmaktadır. E devlet üzerinden sunulan hizmetlerden bir tanesi de EPDK bildirim uygulamasıdır. Kişilerin çeşitli konularda bildirim alabilmesi ve güncel durumunu görüntülenebilmesi adına EPDK bildirim uygulamasını kullanması yeterli olacaktır. Bu bakımdan resimde görülen hizmet ekranı üzerinden sizler de bildirim uygulamasını kullanabilir ve bu konuda güncel bilgileri öğrenebilirsiniz.

Hizmetlerden yararlanma noktasında kişilerin e devlet üyeliği ile sisteme giriş yapması gerekirken e devlet üyeliği bulunmayan kişilerin herhangi bir şekilde bilgi alabilmesi mümkün olmayacaktır. Bu nedenle kişilerin mutlaka işlem yaparken belirtilen detaylara dikkat etmesi gerekmektedir ve sunulan hizmetler ücretsiz olduğu gibi bu konudaki tek kriter ve şart e devlet üyeliğine sahip olmaktır.

Burada ise kişilerin öncelikli olarak e devlet üyeliğine sahip olması gerekir. E devlet üyeliği bulunmayan kışlar ise PTT aracılığıyla şifre satın alabilir ve bu şifre ve TC kimlik numarası ile sisteme giriş yapabilir ve aynı zamanda e devlet sistemine giriş yapmanın yeni bir yöntemi de online bankacılık sistemlerinde kullanılan üyelik bilgilerinin kullanılmasıdır.

Belirtilen bilgiler dahilinde e devlet giriş yapmak son derece kolay olduğu gibi giriş sonrasına EPDK bildirim uygulaması da kullanılabilir.

Resimde görülen hizmet ekranına ulaşmak isteyen kişilerin paylaşılan bağlantıyı kullanması yeterli olacaktır. Bağlantı aracılığı ile yapılacak işlemler ile birlikte işler kolay bir şekilde işlemlerinde giderme şansı elde edecektir. Sunulan hizmetler ücretsiz olduğu gibi bildirim uygulamasını dışındaki diğer EPDK uygulamalarından da yararlanarak ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz. https://www.turkiye.gov.tr/epdk-bildirim-uygulamasi aracılığı ile işlemlerinizi yapabilirsiniz.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*