ESNAF VE SANATKARLAR BİLGİ SİSTEMİ


Türkiye’de Esnaf ve Sanatkârlar bilgi sistemi ile oluşturulan sistem sayesinde bu alanda faaliyet gösteren kişi ya da firmaların bilgi olabilmesi mümkün duruma getirilmiştir. Esnaf ve Sanatkârlar bilgi sistemi üzerinden işlem yapmak ve merak ettiği bilgileri öğrenmek isteyen kişilerin e devlet aracılığıyla sunulan hizmetlerden yararlanması gerekir. E devlet aracılığıyla sunulan hizmetler Esnaf ve Sanatkârlar Bilgi Sistemi adı verilen bir uygulama bulunmaktadır. Uygulama aracılığıyla kişilerin bilgi sistemi üzerinden destek alabilmesi ve ihtiyaç duyduğu bilgileri öğrenebilmesi oldukça kolaydır. E devlet aracılığıyla sunulan işlemlerde kişilerin kolay bir şekilde işlem yapabilmesi adına sadece e devlet üyelik bilgilerinin girilmesi istenmektedir.

Esnaf Ve Sanatkarlar Bilgi Sistemi Girişi

E devlet üyelik bilgilerinin değerlendirilmesinin ardından sistem tarafından gerekli bilgiler kullanıcıların sunulacaktır. Esnaf ve Sanatkârlar bilgi sistemi ile ilgili işlem yapmak isteyen kişilerin belirtilen detaylar doğrultusunda işlemlerini yürütmesi yeterli olacaktır. E devlet aracılığıyla yapılan bu işlemlerde resimde görülen hizmet ekranında yararlanılmalıdır. Bu ekrana giriş yapmak isteyen kişiler ve kolay bir şekilde hizmet ekranına erişim sağlamak isteyen kişiler paylaşılan bağlantıyı kullanabilir. Bağlantı aracılığıyla kişilerin işlem yapılabilmesi ve kolay bir şekilde bilgi olabilmesi mümkün duruma gelmektedir. Bu konuda dikkat edilecekler önemli detaylardan bir tanesi mutlaka e devlet üyeliğinin olmasıdır. Özellikle e devlet üyeliği bulunmayan kişiler Bu konuda ciddi sorunlar yaşayabilmektedir. Bu tip sorunların yaşanmaması adına e devlet üyeliği olmayan durumlarda dahi e devlet üyeliğinin olması yeterlidir. E devlet üyeliğinin alınması için kişilerin öncelikli olarak müracaat edebileceği yer PTT olmaktadır.

Esnaf Ve Sanatkarlar Bilgi Sistemi Üyelik Alma

PTT e devlet üyeliği için şifre satarken bu şifre ücretlidir. Kişiler şubelere müracaat ettiğinde ücretli olarak satılan bu şifreyi satın alması ve bu şifreyle sisteme erişim sağlaması gerekir. Böylece e devlet üyeliği oluşturulmuş olacaktır ve ihtiyaç halinde üyelik bilgileri ile sisteme kolay bir şekilde giriş yapılabilecektir. https://www.turkiye.gov.tr/gtb-esnaf-ve-sanatkarlar-bilgi-sistemi üzerinden işlem yapılabilir.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*