FİRMA YETKİ BELGESİ SORUMLU KİŞİ SORGULAMA


Türkiye’de Ulaştırma Denizcilik ve haberleşme alanında hizmet veren firmalar Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’na bağlı olarak çalışmakta ve bakanlık tarafından hazırlanan mevzuatlara da uymak zorundadır. Bu açıdan da firmaların özellikle ulaşım konusunda yetki belgelerine sahip olması ve tüm mevzuatlara uygun bir şekilde hizmet sunulması gerekmektedir.

Kişilerin bilgi alabileceğimi hizmetler aynı zamanda internet üzerinden de kullanıma sunulmuştur. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından kullanıma sunulan hizmetlerden firma yetki belgesi sorumlu kişi sorgulama adı ile sunulan hizmetlerden yararlanarak kolay bir şekilde firmaların yetki bölgelerindeki sorumlu kişiler hakkında bilgi alınabilmektedir. Konu ile ilgili sunulan hizmetlerde vatandaşın e devlet üyelik bilgileriyle sisteme giriş yapması gerekmektedir. E devlet üyelik bilgileriyle sisteme giriş yaptıktan sonra yararlanılması gereken hizmeti ekranı şöyledir;

 

Bu hizmet ekranı üzerinden kolay bir şekilde işlem yapabilen kişiler bu konuda herhangi bir sorunla karşılaşmadan istediği bilgiyi alabilmektedir. E devlet üzerinden sunulan hizmetlerde vatandaşların e devlet üyelik bilgileri üzerinden yapacağı işlemlerde ücret alınmamaktadır ve kişiler kolay bir şekilde bilgi alma şansına sahiptir.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından e devlet üzerinden pek çok konuda bilgi almak için kişiler hizmetlerden yararlanma imkanına sahiptir ve bu konuda herhangi bir sınırlama bulunmamaktadır. Kişilerin e devlet kullanımında mobil uygulamaların da tercih edilmesi mümkün olduğundan dolayı kişiler çok daha kolay bir hale getirilmiş ve telefon üzerinden dahi firma yetki belgesi sorumlu kişi sorgulama işlemleri yapılabilmektedir.

Sizler de belirtilen bağlantı üzerinden kolay bir şekilde hizmet ekranına erişim sağlayabilir ve sorgulama ile güncel durumunuzu kontrol edebilirsiniz. https://www.turkiye.gov.tr/kugm-firma-yetkili-sorgula bağlantısı üzerinden sizler de siteye giriş yaparak işlem yapmaya başlayabilirsiniz.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*