GEÇİŞ BELGESİ DAĞITIM YASAĞI SORGULAMA


Türkiye sınırları dışına çıkacak araçların sınırlardan geçebilmesi adına geçiş belgesi alması gerekirken geçiş belgesi üzerinden çeşitli kontroller gerçekleştirilmektedir. Geçiş konusunda yetkili bakanlık Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’dır. Bu bakanlıklar tarafından sunulan hizmetler ile birlikte geçiş belgesi konusunda kolay bir şekilde bilgi almak mümkün olmaktadır.

Geçiş belgeleri ile ilgili en çok yapılmak istenen işlem geçiş belgesi dağıtım yasağıdır. Geçiş belgesi dağıtım yasağı ile ilgili bilgi almak isteyen kişilerin bu konuda internet üzerinden sunulan hizmetlerden yararlanması yeterli olacaktır. E devlet aracılığıyla sunulan geçiş belgesi dağıtım esasları sorgulama hizmeti ile birlikte kişilerin kolay bir şekilde bilgi alabilmesi ve dağıtım yasağı ile ilgili güncel durumu görülebilmesi mümkündür. Sizler de geçiş belgeleri üzerinden işlem yapmak istiyorsanız dağıtım yasayla ilgili sorgulamaları yaparak durumunuzu kontrol edebilirsiniz.

Geçiş belgesi dağıtım yasak sorgulama işlemlerini e devlet üzerinden yapmak isteyen kişilerin bu konuda e devlet üyeliğinden bulunması gerekmektedir. Mobil olarak yapılacak işlemlerde dahi öncelikli olarak e devlet üyelik girişi sağlanmaktadır. Bu bakımdan kişilerin hizmetlerden yararlanabilmesi adına mutlaka üyelik alması ve üyelik bilgilerini sisteme giriş yapması gerekmektedir. Sisteme giriş yapıldıktan sonra herhangi bir sorunla karşılaşmadan geçiş belgesi dağıtım yasağı sorgulama gibi pek çok işlem ile hizmetten yararlanmak mümkündür.

Sizler de konu ile ilgili işlem yapmak adına belirtilen adımları takip edebilirsiniz. Geçiş belgesi sorgulama işlemlerinde kişileri herhangi bir ücret vermesine gerek yoktur. Bu bakımdan hizmetlerden yararlanmak oldukça kolaydır.

Resimde görülen hizmet ekranı üzerinden sorgulama yapmak isteyen kişilerin aşağıda paylaşılan bağlantıyı kullanılması yeterlidir. Belirtildiği üzere mutlaka e devlet üyeliğine gereksinim duyulacaktır. Ücretsiz bir şekilde sunulan hizmetler sayesinde geçiş belgesi konusunda güncel bilgiler öğrenerek güvenli bir şekilde işlemlerinizi yapabilirsiniz. https://www.turkiye.gov.tr/kugm-gecis-belge-yasak-sorgula üzerinden sorgulama yapılabilir.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*