GİB BORÇ SORGULAMA


GİB borç sorgulama işlemini online olarak yapabilirsiniz. GİB, kredi kartı ile vergi borcu ödeme sistemi sayesinde vatandaşlara büyük imkanlar sunuyor. Türkiye’deki resmi kurumlar ve başkanlıklar, resmi internet siteleri aracılığı ile insanlara birçok hizmet veriyor. Gelir İdaresi Başkanlığı da bunlardan bir tanesi.

GİB Borç Sorgulama Ve Kredi Kartı İle Vergi Borcu Ödeme

GİB borcunuzu ödemenize yardım etmek dışında bir de resmi internet sitesi, dairelere gidip uğraşmanıza gerek kalmadan bazı resmi işlemleri kolaylıkla yapmanızı sağlıyor. GİB kredi kartı ile borç ödeme sistemini oluşturduğundan beri insanların sıra bekleyip zaman kaybederek yaptıkları işlemleri, evlerinde kolaylıkla yapabilmelerini sağlıyor.

 

Gelir İdaresi Başkanlığı Resmi İnternet Sitesi Hizmetleri

Gelir İdaresi Başkanlığı’nın internet üzerinden sağladığı hizmetler herkes için çok yararlı ve hızlı işlemlerdir. İlk olarak Gelir İdare Başkanlığı’nın internet sitesinde yapabileceğiniz ödemelerin ne olduğuna bir göz atalım:

* Vergi dairesi borçlarının ödenmesi

* Trafik cezalarının ödenmesi

GİB vergi borcu olan insanlara 2 temel hizmet sunuyor. İlk hizmet olan vergi dairesi borçlarını da internet üzerinden ödeyebilmeniz için 3 yol var. İlk olarak internet vergi dairesi kullanıcı kodu ile site üzerinden kredi kartınız ile yapılandırılmış borçlarınızı kredi kartınız ile kolay bir şekilde ödeyebilirsiniz. İkinci olarak ise TC kimlik numaranız ve diğer kimlik bilgileriniz ile aynı şekilde online olarak internet üzerinden kredi kartınızı kullanarak başvuru yapabilir ya da yapılandırılmış borçlarınızı ödeyebilirsiniz. Son seçenekte, tecil dosya numarası, tahakkuk fiş numarası ve diğer kimlik bilgileriniz yardımı ile GİB kredi kartı ile borç ödeme hizmetinden yararlanabilirsiniz. Gördüğünüz gibi GİB kredi kartı ile borç ödeme sistemi ilk olarak 3 seçenek ile beraber vergi dairesi borçlarına hizmet veriyor.

 

GİB kredi kartı ile borç ödeme sayesinde trafik cezalarınızı da kolaylıkla ödeyebilirsiniz. GİB vergi borcunuzu ödemek için size 1 seçenek verir. GİB borcunuzu ilk olarak motorlu taşıtınızın plakası ve tescil tarihi ile beraber kredi kartı ile ödemenizi sağlar.

Gördüğünüz gibi internetin yardımlarından bir tanesi de kredi kartı ile borç ödeme sistemidir. GİB borcunuzu kredi kartı ile ödeme imkanı verirken sizlere bu önemli işleri kolaylıkla yapabilmenizi ister. Online olarak işlem yapmak isteyen kişiler https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/template.jsp?page=IVD_MBBS_SORGU_LOGIN_AC linkini tarayıcılarına yapıştırarak site üzerinden işlem yapabilir.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*