GSS GELİR TESTİ


Devletin getirmiş olduğu ana zorunluluklardan birisi olarak bilinen Genel Sağlık Sigortası tamamen çalışmayan kişilerin üzerinde kurulmuş zorunlu sigorta kurumudur. Bu sebeple işsiz olan veya herhangi bir yerde çalışmayıp herhangi bir sigortaya sahip olmayan kişilerin hiç bir sağlık faaliyetlerinden yararlanamayacak olması ve suretle zorunlu bir şekilde GSS borçlanması içerisinde girecekleri tamamen gerçekçi olacaktır. Kişilerin çalışmamaları durumunda aile üzerinde genel sağlık sigortası bünyesinde gelir testi yaptırması gerekmektedir. İlgili testi yaptırmayan kişilerin hiç bir şekilde sonuç alabilmesi kesinlikle mümkün değildir. Bu sebeple gelir testi yaptırmak kişilerin işsizlik durumunda en az bütçe ile sigortalı olmaları ve buna bağlı olarak da, devletin verdiği tüm haklardan yararlanacak olmaları şeklinde bilinmektedir.

 

GSS Gelir Testi Sonuç Bilgisi

GSS üzerinde gelir testi yaptıran kişilerin doğrudan E-devlet sistemi üzerinde sorgulama işlemi yapabilmeleri mümkündür. Kişilerin öncelikle e-devlet şifresine sahip olma zorunlulukları vardır. Ki şifresi olmayan kişiler PTT üzerinden kendilerine şifre alabilirler. Şifre işlemi tamamlandıktan sonra kişiler doğrudan https://www.turkiye.gov.tr/aile-bakanligi-gelir-testi-sonucu-sorgulama adresine giriş yaparak GSS gelir testini sorgulayabilir.

GSS gelir testi konusunda kişilerin belirtilen adımları takip etmesi yeterli olmaktadır. GSS’ye dahil olan ve sigortadan yararlanan kişilerin prim borçlarına sadık olması ve düzenli bir şekilde ödeme yapması sigortanın aktif kalmasını sağlar. Bu bakımdan sizler de mağduriyet yaşamamak adına belirtilenlere dikkat ederek işlemlerinizi yapmalısınız.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*