GSS SORGULAMA


Kişilerin zorunlu olarak gelir testi yaptırması ve gelir testinden elde edilen rakamlar doğrultusunda çalışmaması durumlarında Genel Sağlık Sigortası hakkında prim ödemesi gerekmektedir. Kişilerin haberdarsız olması sonucunda, GSS sorgulama ihtiyaçları her zaman hat safhada yer almaktadır. E-devlet sistemi üzerinden yapılabilecek Genel Sağlık Sigortası işlemlerinde kişilerin tamamı istedikleri tüm bilgiye erişebilecekleri gibi, GSS’de yer alan tüm borçlarını da aynı şekilde öğrenebilmeleri mümkün olacaktır. Kişilerin e-devlet sistemi üzerinde GSS sorgulama işlemi yapabilmesi için muhakkak E-devlet şifresine sahip olması gerekmektedir.

Şifreye sahip olmayan kişilerin hiç bir şekilde Genel Sağlık Sigortası hakkında işlem yapabilmeleri ve bu doğrultuda sorgulama yapabilmeleri mümkün değildir. Bu nedenle şifre sahibi olmuş kişilerin doğrudan E-devlet sistemine giriş yapması gerekmektedir.

Genel Sağlık Sigortası üzerinde tüm hizmet dökümünü almak isteyen kişilerin veya GSS üzerinde birikmiş borca sahip olan kişilerin E-devlet sistemi üzerinde sorgulama yapabilmeleri için tamamen https://www.turkiye.gov.tr/sgk-gss-borc-dokumu olan adrese giriş yapmaları gerekmektedir. Giriş sonrasında karşınıza çıkacak olan kimlik doğrulama alanına tıklama işleminden sonra 11 haneli T.C kimlik numaranızı ve e-devlet şifrenizi girecek olmanız yeterli olacaktır.

 

GSS Bilgi Almak

E devlet üzerinden yapılan bu işlemler ile kişiler kolay bir şekilde bilgi alabilmektedir. Herkes için geçerli olan hizmetler aynı zamanda ücretsizdir ve bu açıdan kişiler olay bir şekilde online hizmetleri tercih edebilir.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*