GÜNLÜK HAVA TAHMİNİ


Kişilerin hava tahminleri konusunda bilgi alabilmesi adına e devlet üzerinden Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından hizmetler sunmaya başlanmıştır. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından sunulan hizmetler kişilerin kolay bir şekilde bilgi alması adına herhangi bir üyelik de gerekmemektedir.

Bu açıdan e devlet üyeliği olsun ya da olmasın isteyen herkes e devlet üzerinden hava tahminlerini öğrenebilmektedir. Hava tahminleri ekranında günlük, 3 günlük, haftalık ya da aylık gibi çeşitli zaman dilimleri için hava tahminleri sunulmaktadır. Aynı zamanlarda hava tahminlerinde yaşanan değişikliklerde sistem üzerinden güncellenmekte ve hava tahminleri konusunda bilgi almak isteyen kişilerin güncel ve doğru bilgileri alması sağlanmaktadır. Günlük hava tahmini konusunda işlem yapmak isteyen kişilere resimde görülen hizmet ekranına erişim sağlaması yeterli olacaktır;

 

Hava tahminleri konusunda kişilerin sadece Türkiye’deki değil yabancı merkezler için de bilgi alabilmesi mümkün olduğundan dolayı oldukça geniş bir seçenek bulunmaktadır. Türkiye’deki ayrı ayrı ilçelere kadar hava tahminleri hakkında bilgi alınması mümkün olduğu gibi yurt dışındaki pek çok merkez için de aynı şekilde hava durumu öğrenilebilir. Kişilerin üyelik gerektirmeden yapabileceği işlemler sayesinde büyük bir kolaylık sağlanmış durumdadır. Sizler de belirtilen hizmet ekranlarından yararlanarak bu konuda kolaylık bilgilere erişim sağlayabilirsiniz.

https://www.turkiye.gov.tr/gunluk-hava-tahmini adresi üzerinden ilgili ekrana erişim sağlayabilirsiniz.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*