HASTANE RANDEVU ALMA


Hastanelerden randevu almak isteyen kişiler bu konuda online olarak işlem yapabilmektedir. MHRS üzerinden alınacak randevu ile birlikte kişielr ne zaman tedavi olmak istiyorsa, boş günler doğrultusunda randevu işlemlerini tamamlayabilmektedir. Randevu alınması için kişilerin üyeliğe ihtiyacı olmaktadır. Bu nedenle üyelik üzerinden randevu alınması gerektiği unutulmamalı ve kişiler ilk olarak üyelik girişi yapması gerekmektedir.

Üyelik girişi sonrasında ekranda yer alan randevu alma formunun kullanılması ile birlikte kişilerin hastane randevu alma işlemleri de tamamlanmış olmaktadır. İlgili hizmetlerde kişilerin bilgi alabileceği detaylar yer aldığından dolayı hangi doktorun hangi gününün boş olduğu öğrenilebilir. Buna göre uygun bir saate alınacak randevu ile birlikte kişiler sağlık konusundaki ihtiyaçlarını giderebilmektedir. Online olarak alınabilen randevularda ücret ödenmemektedir. Ücretsiz bir şekilde hastane randevu alma işlemlerini yapan kişiler için ayrıca Alo 182 numaralı telefon hattı da kullanılabilir durumdadır. Bu hat üzerinden yapılan görüşmeler sonrasında kişielr aynı şekilde randevu alarak, tedavi olabilmektedir.

Hastane randevu alma işlemlerinde kim tedavi olacaksa, o kişinin kimlik bilgileri kullanılmalı ve üyelik girişi yapılmalıdır. Başka biri üzerinden başka biri için randevu alınması mümkün değildir. Online olarak işlem yapmada zorlanan kişiler için telefon ile randevu almak çok daha uygun bir seçimdir. Hastane randevu almak isteyenlerin sadece devlet hastaneleri için MHRS’yi kullanabileceği de asla unutulmamalıdır. https://www.mhrs.gov.tr/Vatandas/ sayfası üzerinden randevu alınabilir.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*