HGS CEZA SORGULAMA


HGS üzerinden ceza sorgulaması yapmak isteyen kişilerin bu konuda kaçak geçiş sorgulama yapması gerekmektedir. HGS’den ceza alan kişilerin cezasının sebebi kaçak geçiş yapılmasıdır. Bu nedenle HGS ceza sorgulama işlemlerinde online olarak sunulan HGS geçiş ihlali sorgulama hizmetinden yararlanılması gerekmektedir. HGS geçiş ihlali sorgulama hizmetine ulaşmak isteyen kişilerin resmi e devlet internet sitesine giriş yapması yeterlidir. Siteye giriş yapıldığında sitede yer alan geçiş ihlali sorgulama hizmetine tıklanması ile hemen sorgulama işlemleri yapılabilir. Sorgulama yapılacak ekran şöyledir;

 

Resimde de görüldüğü üzere kişilerin sorgulama yapmak için herhangi bir bilgisi girmesine gerek yoktur. Bu açıdan kişiler hizmete tıklayarak kolay bir şekilde kaçak geçiş konusunda bilgi alabilir. Yapılacak sorgulamalar sonrasında herhangi bir kaçak geçiş bulunuyorsa kişilerin bu geçişi ile ilgili detaylar ekranda yer alacaktır. Online olarak sunulan hizmetler dâhilinde sizler de kolay bir şekilde işlem yapabilir ve yapacağınız işlemler sonucunda cezanız varsa ödeyebilirsiniz. Ceza ödeme konusunda kişilerin normal trafik cezası ödeme adımlarını takip etmesi gerekmektedir.

HGS ceza sorgulama işlemleri sadece abone olmayan kişiler için değil aynı zamanda aboneler için de geçerlidir. Kişilerin abonelik üzerinden yaptığı geçişlerde herhangi bir şekilde kişilerin bakiyesi yetersiz kalırsa bu konuda cezai işlemler uygulanabilmektedir. Bu bakımdan belirtilen işlemleri aboneler de yaparak durumunu kontrol etmelidir.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*