HIZLI TREN BİLETİ


Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2018-03-14 12:02:29Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

Yüksek hızlı tren olarak yürürlüğe giren ve daha çok hızlı tren olarak adlandırılan yeni tren sisteminde kişiler çok daha hızlı ve kısa süre içerisinde yolculuk yapabilir.

Normal trenlere göre çok daha hızlı bir şekilde seyahat edilmesini sağlayan yüksek hızlı trenler bu özellikleri sayesinde daha çok kişi tarafından tercih edilirken konforlu ulaşım ve ucuz ekonomik bilet biletleri ile hızlı trenler oldukça ilgi görmektedir.

Yüksek Hızlı Tren Bileti Nasıl Alınır?

Türkiye’de sadece belirli noktalar arasında yüksek hızlı tren ile yolculuk yapmak mümkün olurken Türkiye’nin pek çok noktasına yüksek hızlı tren ile yolculuk yapabilmek mümkün. Yüksek hızlı tren ile yolculuk yapmak isteyen kişilerin internet üzerinden online satış ve rezervasyon imkanı ile bilet alabilmesi mümkün olurken aynı zamanda bu seçenek sayesinde seferler hakkında bilgi almak ve saat detaylarına ulaşmak da oldukça kolay bir şekilde gerçekleştirilebiliyor.

Yüksek Hızlı Tren Bilet ve Rezervasyon Sayfası

Yüksek hızlı tren ile bilet satışı yapmak ya da rezervasyon yapmak isteyen kişilerin belirtilen bağlantı üzerinden işlem yapması yeterli olurken ilgili hizmet ekranı aracılığıyla işler kolay bir şekilde sefer sorgulayabiliyor.

İşlem yapacak kişilere ilgili hizmet ekranında dikkat etmesi gereken en önemli detay satış ve rezervasyon olarak işlemlerin ayrı ayrı yapılması gerektiğidir. Resimdeki işaretli alanlarda görüldüğü gibi öncelikli olarak satış ve rezervasyon işlemlerinden hangisinin yapılacağının belirlenmesi ve ardından gidilecek noktaların seçilmesi gerekiyor. Aynı zamanda tek yön yerine gidiş ve dönüş olarak da biletin satın alınabilmesi mümkün.

Online Bilet İmkanı

İnternet üzerinden yapılan bu işlemlerin ardından isteyen kişiler biletlerini elektronik olarak da alabiliyor. İsteyen kişiler aynı zamanda açık bilet alarak daha sonra bu biletini kullanma imkanını elde edebilir. https://yolcu.tcdd.gov.tr/ adresi üzerinden bilet rezervasyon ve satışı ile ilgili tüm işlemleri yapabilirsiniz.

Sefer Saatleri Sorgulama Nasıl Yapılır?

Yüksek hızlı trenler ile seyahat edilebilecek noktalar kısıtlı olurken kişilerin yolculuk yapabilecek iller ve önemli noktalar ise şöyledir; Ankara, Sincan, Polatlı, Eskişehir, Konya, Bozüyük, Bilecik, İzmit, Gebze, Pendik, Eskişehir, Karaman ve Konya. Bölgelere aynı zamanda yüksek hızlı trenin kullanılması sunulmasının ardından otobüs bağlantıları da sağlanmış ve kişilerin otobüs ile belirli noktalara kadar gitmesi ve ardından yüksek hızlı trene transfer edilebilmesi de mümkün duruma getirilmiştir. Kişilerin yüksek hızlı tren sefer saatleri ile ilgili bilgi alabilmesi için internet üzerinden sunulan ekranları kullanması yeterli olurken örnek bir sefer tablosu şöyledir;

Yüksek hızlı tren ile ilgili güncel sefer saatlerini öğrenmek isteyenlerin bağlantı üzerinden işlem yapması ise yeterli olacaktır. Bağlantı ise http://www.tcdd.gov.tr/yuksek-hizli-tren+m96 şeklindedir.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*