İADESİ ZORUNLU GEÇİŞ BELGESİ SORGULAMA


Türkiye’de sınırlardan geçiş yapacak araçlar için geçiş belgesi verilirken bazı geçiş belgelerini iadesi zorunlu olmaktadır. Bu tür geçiş belgesi alan kişilerin iadesi zorunlu belgeler ile ilgili kontrol yapabilmesi adına internet üzerinden gerekli hizmetler sunulmuştur. İadesi zorunlu geçiş belgesi olarak adlandırılırken yapılacak işlemlerde de iadesi zorunlu geçiş belgesi sorgulama işlemleri yapılmalıdır.

İadesi Zorunlu Geçiş Belgesi Nasıl Sorgulanır?

Böylece çok kolay bir şekilde geçiş belgeleri ile ilgili güncel durum öğrenebilir ve bu bilgiler üzerinden işlemler gerçekleştirilebilir. İadesi zorunlu geçiş belgesi sorgulama işlemlerinin yapılabilmesi adına e devlet üzerinden sorgulama işlemlerinin gerçekleştirilmesi gerekir ve bu konuda en önemli detay kişilerin e devlet üyelerine sahip olmasıdır. E devlet üyeliğiyle sisteme giriş yapıldıktan sonra kolay bir şekilde belge sorgulama işlemleri gerçekleştirilebilir. Sorgulama sonrasında kişilerin sahip olduğu iadesi zorunlu geçiş belgeleri ile ilgili listeleme yapılacak ve bunun sonucunda kişilerin belgeler ile ilgili bilgi alması mümkün olacaktır.

Konuyla ilgili işlem yapmak için resimde görülen hizmet ekranı üzerinden sorgulama işleminizi gerçekleştirmeli ve bağlantıyı kullanabilirsiniz. Bağlantı aracılığı ile yapılacak işlemler ile birlikte kolay bir şekilde bilgi alabilecek ve e devlet aracılığıyla durum kontrolü sağlanacaktır. Herhangi bir sorun oluşmayacağı gibi bilgiler için sadece e devlet yeterlidir ve herhangi bir ücret verilmemektedir. Ücretsiz bir şekilde yapılacak sorgulamalar aynı zamanda mobil uygulamalar aracılığıyla de yapılabilmektedir. Konuyla ilgili sunulan bu hizmetler vatandaşların kolay bir şekilde bilgi almasını sağladığı gibi kurumlara gitmesini de gereksiz hale getirilmiştir. Bu bakımda resimdeki hizmet ekranına erişim sağlanması yeterli olacaktır. https://www.turkiye.gov.tr/kugm-iade-zorunlu-belge üzerinden sorgulama yapılarak hizmet ekranı üzerinden bilgi alabilirsiniz.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*