İÇİŞLERİ BAKANLIĞI E-İÇİŞLERİ PROJESİ EVRAK TAKİBİ


İçişleri Bakanlığı tarafından Türkiye genelinde pek çok proje yürütülürken bu projeleri takip edilmesi ve online olarak sorgulanabilmesi adına gerekli uygulamalar kullanıma sunulmuştur. E devlet aracılığı ile sunulan İçişleri Bakanlığı İçişleri projesi evrak takibi ile ilgili işlemleri kolay bir şekilde yapmak mümkün. E-içişleri Projesi olarak adlandırılan proje ile birlikte vatandaşları pek çok konuda kolaylık sağlaması ve yeni işler yapması imkân verilmesi mümkün olduğu gibi konu ile ilgili sorgulama yapmak isteyenlerin belirtilen hizmeti kullanması yeterli olacaktır.

E devlet üzerinden kullanıma sunulan bu hizmetlerde vatandaşların yapması gereken işlem üyelik bilgileri ile sisteme giriş yapılmasıdır. Üyeliği bulunan vatandaşlar için giriş yapmak oldukça kısa sürecektir ve TC kimlik numarası ile birlikte e devlet şifresinin ekranda yer alan üyelik formuna girilmesi yeterli olacaktır. Bilgilerin girilmesinin ardından sistem tarafından tüm işlemler kolay bir şekilde sonuçlandırılabilir. İçişleri Bakanlığı tarafından sağlanan hizmetlerde üyeliği bulunmayan vatandaşların herhangi bir işlem yapması mümkün olmayacaktır ve bu tür durumlarda mutlaka e devlet üyeliği alınmalıdır. E devlet üyeliği almak isteyen kişiler için ise İlk seçenek PTT’dir. PTT’ye gidecek vatandaşlar ücretli bir şekilde satılan e devlet şifresini satın alarak kolay bir şekilde sisteme erişim sağlayabilir.

 

PTT dışındaki diğer bir seçenek ise online bankacılık sistemleridir. Online bankacılık sistemlerine giriş yapan vatandaşlar bu konuda e devlet için de erişim sağlama hakkını elde etmektedir ve kolay bir şekilde e devlet hizmetlerinden bu sayede yararlanmak mümkün olmaktadır. Belirtilen üyelik ve giriş işlemlerinin en uygun olanlarını tercih ederek sizler de konu ile ilgili kolay bir şekilde giriş işlemlerini yapabilir ve giriş sonrasında belirtilen proje takip işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Sunulan hizmetler ücretsiz olduğu için bu konuda işlemler çok kolay bir şekilde tamamlanabilir

https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-evrak-takibi bağlantısı üzerinden gerekli işlemler yapılabilir.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*