İÇİŞLERİ BAKANLIĞI RANDEVU TALEP BAŞVURU


İçişleri Bakanlığı ile yapılacak işlemlerde Kişilerin bakanlıktan randevu talebinde bulunması gerekmektedir. Randevu talebi olmaksızın herhangi bir görüşmenin sağlanması mümkün değildir. İçişleri bakanlığının yoğun gündemi nedeniyle kişilerin ilk olarak randevu için talepte bulunması ve bu talebin onaylanması halinde görüşme yapabilmesi ve mümkündür.

İçişleri bakanlığı randevu talep konusunda kişiler internet üzerinden işlem yapabilmektedir. Online olarak yapılan bu işlemler ile birlikte kişilerin kolay bir şekilde işlem yapabilmesi adına e devlet üzerinden hizmetler kullanıma sunulmuştur. E devlet aracılığıyla içişleri bakanlığı tarafından sunulan bu hizmetler aracılığıyla kişiler kolay bir şekilde randevu talep başvurusunda bulunabilmektedir. Randevu talep başvurusunda bulunmak isteyen kişiler ilk olarak e devlet üyelik bilgileri ile sisteme giriş yapması gerekir. E devlet üyelik bilgileri ile sisteme giriş yapıldıktan sonra sistem üzerinden açılan ekranda sağ üst köşede yer alan yeni başvuru butonu kullanılmalıdır. Yeni başvuru butonuna tıklandığında başvuru alınabilmesi için özel bir form ekranda açılacaktır. Bu formun doldurulması ile birlikte kişiler kolay bir şekilde randevu alma imkânına sahip olmaktadır.

Randevu almak isteyen kişilerin randevunun konusunu, randevunun hangi birim üzerinden alınacağı ve tarih gibi detayları girmesi gerekmektedir. Belirtilen bilgilerin girilmesinin ardından randevu talebi İçişleri Bakanlığı’na gönderilebilir. Randevu talepleri özel personeller tarafından incelendikten sonra gerekli görüldüğü takdirde randevu takvimindeki boş tarihlere göre kişilere randevu verilmektedir. Böylece kişiler kolay bir şekilde İçişleri Bakanlığı’na ulaşma şansı elde edebilmektedir.

E devlet üzerinden kullanıma sunulan hizmet ekrana resimde görüldüğü gibidir. Belirtilen hizmet ekranına ulaşmak isteyen kullanıcıların tercih etmesi gereken bağlantı ise https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-randevu-talep-basvuru-takip olarak belirlenmiştir ve bu bağlantı üzerinden kolay bir şekilde sizler de hizmet ekranından erişim sağlayabilirsiniz.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*