IMEI KAYDET


Kişilerin yurt dışından Türkiye’ye getirdiği cep telefonları ya da sim kartın kullanılmasına gerektiren cihazların kayıt yapılması gerekmektedir. Kayıt sırasında ise IMEI üzerinden işlemler yapılmaktadır. IMEI aracılığıyla yapılan kayıtlarda kişilerin cihazını sorunsuz bir şekilde kullanabilmesi mümkün olmaktadır. Bu nedenle özellikle yurt dışından getirilen cihazların mutlaka öncelikli olarak kayıt ettirilmesi ve kayıt sonrasında kullanılması gerekmektedir.

Bu konuda ihmalde bulunan vatandaşların cihazlarını Türkiye sınırları içerisinde kullanması mümkün olmayacak ve cihaz çok kısa bir süre sonra kapatılacaktır. Bu tür sorunların yaşanmaması ve mağduriyetlerin olmaması adına vatandaşların kayıt konusunda dikkat etmesi gerekmektedir. IMEI ile ilgili tüm işlemler e devlet üzerinden Kullanıma sunulan hizmetler aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Bu açıdan sizlerle sisteme giriş yaparak kolay bir şekilde işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. E devlet üzerinden sunulan IMEI kaydet hizmeti sayesinde yeni alınan cihazın kayıt edilmesi mümkün olmaktadır. ilgili hizmet ekranı ise şöyledir;

 

https://www.turkiye.gov.tr/btk-imei-kaydet Bağlantısı üzerinden erişim sağlayabileceğini sistem sayesinde sizlere çok kolay bir şekilde telefonlarınızı kayıt ettirme şansına sahip olabilirsiniz. Bu konuda dikkat edilmesi gereken bazı detaylardan bir tanesi kişilerin e devlet üyeliğinin bulunmasıdır. Eğer e devlet üyeliği yoksa kişilerin hizmet ekranına erişim sağlaması mümkün olmayacak ve resimde görüldüğü gibi hata mesajı yayınlanacaktır.

Bu nedenle kişilerin e devlet üyeliği almasının ardından işlemlerin yapılabilmesi mümkün olacaktır. Konu ile ilgili diğer bir detay kişilerin belirli bir IMEI kayıt hakkının olmasıdır. Eğer kişilerin yeni cihaz kayıt etme hakkı bulunuyorsa konu ile ilgili herhangi bir şekilde işleminin yapılabilmesi de mümkün olmayacaktır. Kayıt hakkı konusunda da yine internet üzerinden sorgulama yaparak bilgi almak mümkün olacaktır.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*