IMEI KAYIT HAKKI SORGULAMA


IMEI kayıt konusunda kişiler e devlet üzerinden bilgi alabilmektedir. E devlet üzerinden kullanıma sunulan IMEI kayıt hakkı sorgulama sayesinde kişilerin yeni bir numara kayıt edip edemeyeceği öğrenilir.

Bu hizmetten yararlanan kişiler özellikle kayıt hakkı dolan ya da yeni kayıt yaptırmak istenen telefonlar için destek alabilmektedir. E devlet üzerinden kullanılan hizmetlerde kişilerin kolay bir şekilde işlem yapabilmesi adına üyelik bilgileri ile sisteme giriş yapması gerekir. Üyelik ile IMEİ için kişinin kendi adı üzerinde kayıt yapılıp yapılmayacağını öğrenebilmesi oldukça kolaydır.

IMEI Kayıt Hakkı Nasıl Sorgulanır?

IMEI kayıt hakkı sorgulama olarak sunulan hizmet sayesinde kişileri kayıt yapılmaması durumunda ise telefonların kullanılması da mümkün olmayacaktır. Bu bakımdan telefonlar için mutlaka online olarak destek alınmalıdır. Telefonların IMEI kaydının olmaması halinde Türkiye’de kullanılması mümkün olmazken kayıt hakkı olan kişiler telefonlarını kayıt yaptırarak kolay bir şekilde telefonlarını Türkiye’de kullanabilir.

Sunulan hizmetlerde kişilerin bütün konularda bilgi alması sağlanmıştır. E devlet üzerinden işlem yapmak için gerekli e devlet üyeliğinde ise kişilerin PTT üzerinden şifre alması gerekmektedir. PTT’de şifre ücretli bir şekilde verildiğinden dolayı kişilerin ücret ödemesi gerekmektedir.

 

Alınan şifre sonrasında üyelik giriş ekranında yer alan bölüme kişilerin TC kimlik numarası ile birlikte aldığı şifreyi girmesi gerekmektedir. Şifre girişi sonrasında ise herhangi bir sorun yaşamadan sistemi erişim sağlanacağından dolayı belirtilen IMEI kayıt hakkı sorgulama hizmetinin seçilmesi yeterlidir. Hizmet seçimi sonrasında ekranda yer alan bilgilerin incelenmesi sonrasında ise kişileri tüm işlemleri yerine getirmesi mümkün olacaktır.

https://www.turkiye.gov.tr/btk-imei-kayit-hakki-sorgulama adresi üzerinden yapılan işlemlerde resimde de görüldüğü gibi hizmet ekranında ilk olarak üyelik istenir.  Üyelik sonrasında ise ekranda kişiler için bilgiler yayınlanmaktadır.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*