İNSTAGRAM HESABIM ASKIYA ALINDI


Instagram hesabım askıya alındı, nasıl geri alabilirim? İnstagram hesabı askıya alınırsa ne olur, nasıl açılır? Popüler fotoğraf ve video paylaşım sitesi Instagram’da bazı kullanıcıların hesapları askıya alındı. Bu son dakika olayının ardından İnstagram hesabı askıya alınırsa ne olur, nasıl açılır? öğrenmek isteyen kullanıcılar, Instagram hesabım askıya alındı, nasıl geri alabilirim? Şeklindeki sorulara cevap arıyor. Merak konusu olan İnstagram hesabı askıya alınırsa ne olur, nasıl açılır? sorularının yanıtları ve tüm bilgiler.

Milyonlarca kullanıcıya sahip olan fotoğraf, video ve anlık hikaye (story) özellikleriyle popülerleşen Instagram’da bazı kullanıcılar hesaplarının askıya alındığını gördü. İnstagram hesabı askıya alınırsa ne olur, nasıl açılır? öğrenmek isteyenler ise Instagram hesabım askıya alındı, nasıl geri alabilirim? Sorularına cevap aramaya başladı.

İNSTAGRAM HESABI ASKIYA ALINIRSA NE OLUR, NASIL AÇILIR?

Merak edilen Instagram hesabım askıya alındı, nasıl geri alabilirim? Sorularının yanıtları ve tüm bilgiler şöyle;

INSTAGRAM UYGULAMADAN ATIYOR!

Instagram kullanıcıları konuyla ilgili paylaşımlarda bulunuyor. Birçok kişinin sorunu ise aynı; Instagram’ın iPhone telefonlarda 1 dakika sonra kapandığı söyleniyor. Öte yandan bazı kullanıcıların ise hesaplarının askıya alındığı ifade ediliyor. Peki çözüm ne, uygulama ne zaman düzelecek?

INSTAGRAM’DAN AÇIKLAMA!

We’re aware that some of you are having issues accessing your Instagram account. We’re looking into it and apologize for the inconvenience. #instagramdown

“Bazılarınızın Instagram hesabınıza erişim sorunları yaşadığının farkındayız. İnceliyoruz ve verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz.”

SORUN NE ZAMAN DÜZELECEK?

Sorunun ne zaman düzeleceğine dair bir bilgi yok. Twitter’da instagram hesaplarının askıya alındığını ifade eden binlerce kişi bulunuyor. Konuyla ilgili henüz bir açıklama yapılmadı.

INSTAGRAM HESABI ASKIYA NEDEN ALINIR?

Instagram’ın hesabının silinmesi veya askıya alınmasının birçok nedeni olabilir. Instagram hesapları kopya içerikler, telif, olağan dışı hareketlilik, müstehcen paylaşımlar, diğer kullanıcıları DM yoluyla rahatsız etme gibi nedenlerle askıya alınabiliyor.

INSTAGRAM HESABIM ASKIYA ALINDI NE ZAMAN AÇILIR?

Instagram hesabına giriş yaptıktan sonra, “Hesabınız devre dışı bırakıldı” veya “Üzgünüz, bir şeyler ters gitti” gibi bazı hatalarla veya hatta bu “Kullanıcı adı bulunamadı” gibi bir hatayla kullanıcı karşılaşabiliyor. Instagram’ın askıya alınması durumunda hesap sahibine bir bilgilendirme yapılıyor.

Kullanıcı hesabının yanlışlıkla kapandığı düşünülüyorsa, Instagram Yardım Merkezi sayfasından gerekli bilgiler doldurularak itiraz edilebilir. Form doldurulduktan sonra itiraz talebi Instagram tarafından inceleniyor. Ardından değerlendirme sonucunda yanlışlıkla hesabın kapatıldığı tespit edilirse hesap yeniden aktif hale geliyor.

KAYNAK:SABAH.COM.TR


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*