İŞ BAŞVURU SONUCU SORGULAMA


Türkiye’de işsizliğin önüne geçilebilmesi ve vatandaşlara resmi olarak istihdam konusunda destek verilebilmesi adına İŞKUR tarafından faaliyetler yürütülmektedir. Vatandaşların işsiz kalması halinde İŞKUR’a müracaat etmesi iş bulma konusunda işleri kolaylaştırmaktadır. İŞKUR tarafından Türkiye genelinde iş ilanları açılarak vatandaşların bu iş ilanlarına başvuru yapması sağlanmaktadır.

Sizler de iş ilanlarına bakarak uygun işler için başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Başvuru yapan kişilerin başvurularını Internet üzerinden yapabileceği gibi aynı zamanda İŞKUR’un şubeleri aracılığıyla da gerçekleştirebilir. İş başvurusu yapan kişilerin başvuru sonrasında yapması gereken işlemler iş başvuru sonucunu sorgulanmaktır.

İş başvurusu takip edilmesi amacıyla oluşturulan iş başvuru sonucu sorgulama hizmetinden kişilerin e devlet üzerinden sorgulama yapması gerekmektedir. E devlet aracılığı ile yapılacak sorgulamalarda üyelik bilgileri ile sisteme giriş yaptıktan sonra İŞKUR menüsü altında yer alan iş başvuru sonucu sorgulama hizmeti seçilmelidir. Hizmet seçildikten sonra kişi tarafından yapılan başvurular ve başvuruları sonuçları hakkında detaylar paylaşılacaktır.

Sizler de belirtilen adımları takip edebilir ve yaptığınız iş başvurularının sonucunu kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz. İş başvuru sonuçları olumsuz olarak açıklanmış olsa dahi kişiler yeni işler için İŞKUR ilanları bakarak yeniden başvuru yapabilir. Bu sayede kişiler iş bulana kadar İŞKUR üzerinden başvurular yaparak kolay bir şekilde iş sahibi olabilmektedir.

 

İŞKUR tarafından tüm Türkiye genelinde yapılan bu işlemler sayesinde bölgenizdeki açık iş pozisyonlarına müracaat ederek çalışma şansı bulabilirsiniz. Her yıl milyonlarca kişinin iş bulduğu İŞKUR bu bakımdan oldukça iyi bir şekilde hizmet vermektedir. E devlet üzerinden hizmetler sayesinde işlemlerin çevrimiçi olarak de yapılabilir olması büyük bir kolaylık sağlamaktadır. https://www.turkiye.gov.tr/is-basvuru-sonucu-sorgulama adresine bu konuda giriş yapılması kişiler için yeterli olup, işlemler kolay bir şekilde gerçekleştirilebilri.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*