İŞKUR TÜRKİYE İŞ KURUMU


2000 yılında kurulmuş olan İŞKUR tamamen işsizliği önlemek ve kişilerin yeni bir iş bulmasını sağlayacak olan her türlü temel bilgileri yetiştirmek, işe hazırlanmak suretiyle yapılacak olan tüm eksiklikleri bu yöntemle sağlayabilmek ve kişilerin daha iyi iş bulabilmesine olanak sağlamaktır. Kişiler işsizlik durumunda İş-kur genel müdürlüğüne dilekçe yöntemiyle başvurabilmektedir.

Bir çok işveren kişilerin bu konuda İş-kur üzerinde yetiştirilmek üzere eleman aldığı bilinen gerçekler arasındadır. Kişilerin en kolay yetiştirilmiş eleman bulmasında ki en önemli etkenlerden birisi olarak bilinen İş-kur üzerinde istenen düzeyde çalışmak üzere kişilerin bulunması oldukça basit ve mümkündür.

Avrupa birliği dahil olmak üzere birçok dış ülkelerde kullanılan İş-kur mantığı her geçen yıl daha iyi istihdam sağlayarak, kişilerin geniş çapta iş bulabilmesine ve kendi beklentilerini en iyi düzeyde karşılamasına olanak sağlamaya devam etmektedir. Kişilerin İş-Kur’a başvurabilmesi ve gerekli hizmetlerden yararlanabilmesi için muhakkak İş-Kur birimlerine müracaat etmesi gerekmektedir.

 

Günümüzde İŞKUR çok daha donanımlı bir hale gelmiş ve iş bulma konusunda kişilere büyük bir yardım sağlamaktadır. Bu açıdan işi olmayan kişilerin İŞKUR’a başvuru yapması ve bu sayede iş bulması çok daha kolaydır. Üstelik İŞKUR tarafından verilen eğitimler ile birlikte bu konudaki avantajlar artık eskiye göre çok daha fazladır.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*