İTİRAZEN ŞİKAYET BAŞVURUSU SORGULAMA


Devlet tarafından yapılan ihalelerde belli bir prosedür uygulanmakta ve bu prosedürler doğrultusunda ihaleler tamamlanmaktadır. İhalelere katılım aşamasından itibaren katılımcıların mutlaka kurallara uygun bir şekilde hareket etmesi gerekmektedir. Özellikle ihalelerin yayınlanmasıyla birlikte bu bakımdan şartlar da açıklandığından dolayı kişilerin herhangi bir zorluk yaşamadan ihaleler alabilmesi ve böylece işlerine geliştirebilmesi mümkündür. Bu konuda hazırlanan ek uygulamalar ve işlem mevzuatları dahilinde kişilerin gerekli görüldüğü takdirde itiraz edebilmesi de mümkündür.

İtirazen Şikayet Başvurusu Sorgulama Nasıl Yapılır?

İtirazen şikayet başvurusu yaparak kişiler bu konuda itirazlarını ilgili kurumlara üretebilmektedir. Yapılan itirazlar ile birlikte kişilerin incelemeleri gerçekleştirilmekte ve böylece herhangi bir haklı olan tarafı bulunuyorsa konuyla ilgili işlemler yapılacaktır. Kamu ihaleleri için itirazen şikayet başvurusu yapan kişiler itirazlarını takip etme imkânına sahiptir. İtirazen şikayet başvurusu sorgulama adı ile kullanıma sunulan uygulama sayesinde kişiler kolay bir şekilde ihtiyaçlarını giderme şansına sahiptir.

İtiraz başvuru sonucu sorgulama işlemlerini yapacak kişilerin bu konuda internet üzerinden e devlet aracılığıyla bilgi alabilmesi mümkündür. İşlemlere devlet aracılığıyla yapıldığı için kişilerin bu konuda dikkat etmesi gereken bazı noktalar da bulunmaktadır.

İtirazen şikayet başvurusu sorgulama işlemleri için öncelikli olarak e devlet üyelik bilgileri ile sisteme giriş yapılması ve ardından hizmetten yararlanılması gerekir. Bu doğrultuda eğer üyeliğiniz bulunmuyorsa herhangi bir şekilde sorgulama yapabilmeniz de mümkün olmayacaktır. Fakat üyeliği bulunan kişiler kolay bir şekilde sisteme erişim sağladıktan sonra uygulama üzerinden başvuru sonucunu öğrenebilme imkânına sahiptir. E devlet aracılığıyla ihalelere yönelik sunulan bu hizmetlerden sizler de yararlanabilir ve konuyla ilgili işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ücretsiz olan uygulamalar bu konuda büyük bir kolaylık sağlayacaktır.  https://www.turkiye.gov.tr/kik-itirazen-sikayet-sorgu adresi üzerinden sorgulama yaparak bilgi alabilirsiniz.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*