KEY ÖDEMELERİ SORGULAMA


Konut edindirme yardımı olarak bilinen KEY tamamen kişilerin belirleyecekleri konuta sahip olmaları açısından yapılan yardım ödeneği olarak bilinir. Kişilerin 3220 sayılı kanun hükümlerine göre memur ve işçilerin yoğun akınla KEY yardımı almak istediği açıkça görülmektedir. Kişilerin key ödemesi almak isteyen kişilerin T. Emlak kredi bankasına gerekli olan evraklarla başvurması gerekmektedir.

KEY başvuru sonrasında edindirme yardımı alan kişilerin key ödemesi hakkında ki sorgulama işlemlerini tamamen http://www.keyodemeleri.com/default/guncel adresi üzerinden sağlamaları mümkün olacaktır.

Kişilere verilen key ödemesi belirlenen şartlar ve süreler altında sürekli değişkenlik göstermektedir. Bu sebeple verilen bağlantıda yer alan kısma erişerek sayfada yer alan T.C kimlik numarası bilgisi ve Sosyal Güvenlik No bilgisi girişi yaparak kişiler Key ödemelerinin ne durumda olduğu hakkında net bir bilgi alabilir. Key hakkı sahiplerinin Ziraat bankası üzerinde hesabı bulunmasına bağlı olarak ilgili ödemeler herhangi bir Ziraat bankası şubelerinden veya Ziraat bankasına ait olan atm’ler üzerinden alınabilmesi tamamen mümkün olacaktır. Ödeme çekme işleminden önce muhakkak kişilerin resmi gazetede yer alan şartları inceleyerek belirlenen şartlar altında ne kadar key ödemesi alacaklarını bilmesi gerekmektedir.

 

KEY ile ilgili yakılan son düzenlemeler sonrasında herhangi bir güncelleme ya da gelişme yaşanmamıştır. Buna karşın kişilerin sistemi kullanması mümkündür. Online olarak yapılan sorgulamalar ile eski yıllarda yapılan açıklamalara göre KEY durumu kolay bir şekilde görülebilmektedir. KEY ile ilgili sorgulama yapmak isteyenler aşağıdaki bağlantıyı kullanabilir.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*