KIYI EMNİYETİ AMATÖR TELSİZ SINAV VE BELGE ÜCRETİ SORGULAMA


Kıyı emniyeti tarafından yapılan işlemlerde kişilerin bilgi alabilmesi adına kurumlara gelmek yerine internet üzerinden sunulan hizmetlere tercih etmesi istenmektedir. Böylece hem kurumlardaki işlemler aksamamakta hem de kişiler kolay bir şekilde bilgiye ulaşabilmektedir.

Kıyı emniyeti tarafından gerçekleştirilen amatör telsiz sınavı için kişiler internet üzerinden bilgi alabilme şansına sahiptir. Kıyı emniyeti amatör telsiz sınav ve belge ücreti sorgulama adı ile kullanıma sunulan hizmet ekranı üzerinden sınavlar ve ücretler ile ilgili detaylara ulaşılabilir. E devlet aracılığıyla kullanıma sunulan hizmet ekranından yararlanmak isteyenlerin belirtilen üyelik bilgileri ile sisteme giriş yapması yeterli olacağı gibi üyelik girişi sonrasında kıyı emniyeti amatör telsiz sınav ve belge ücreti sorgulama hizmet ekranı üzerinden işlemin yapılması yeterli olmaktadır.

Kıyı Emniyeti Amatör Telsiz Sınav Ve Belge Ücreti Sorgulama Nasıl Yapılır?

Türkiye’de amatör telsizcilik yapılabilmesi amacıyla mutlaka kıyı emniyeti tarafından yapılan sınava giriş yapılması ve sınavdan başarılı bir sonucun alınması gerekmektedir. Sınavı geçen kişiler için özel bir belge hazırlanırken bu belge ile birlikte kişilerin amatör telsizcilik yapabilmesi resmi olarak mümkün hale gelmektedir. Kişilerin bu işlemler sırasında ücret ödemesi de gerekirken hem sınav hem de ücret ile ilgili detaylara belirtilen kıyı emniyeti amatör telsiz sınavı belge ücreti sorgulama hizmeti üzerinden ulaşılabilmektedir.

Resimde görülen hizmet ekranı kıyı emniyeti amatör telsiz sınav ve belge ücreti sorgulama işlemlerinin yapılması sırasında kullanılması gereken hizmet ekranıdır. Bu hizmet ekranına erişim sağlamak isteyen kişilerin ise paylaşılan bağlantıyı kullanması yeterli olacaktır ve böylece kolay bir şekilde hizmetlerden yararlanarak bilgi alınması mümkün olacaktır. E devlet mobil uygulaması üzerinden de aynı şekilde kıyı emniyeti amatör telsiz sınav ve belge ücreti sorgulama yapılarak bilgi alınabilir.

https://www.turkiye.gov.tr/kegm-amator-telsiz-borc-sorgula üzerinden sorgulama yapılabilir.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*