KIYI EMNİYETİ FENER VE TAHLİSİYE BORÇ SORGULAMA


Kıyı emniyeti tarafından e devlet aracılığıyla pek çok hizmet Kullanıma sunulmaktadır. Kişilerin kıyı emniyeti üzerinden yapacağı işlemler de hizmetlerinden yararlanması yeterli olacaktır. Kişilerin işlemleri yapmadan önce dikkat etmesi gereken en önemli detay mutlaka e devlet üyeliğinin bulunmasıdır.

E devlet üyeliği olmadan hiçbir e devlet hizmetinden yararlanmak mümkün olmayacağı gibi bu hizmetler arasında kıyı emniyeti tarafından sunulan hizmetlerde bulunmaktadır. Bu bakımdan hizmet ekranlarında erişim sağlamak ve ihtiyaç duyulan bilgilere ulaşmak adına mutlaka e devlet üyeliği ile sisteme giriş yapılması gerekmektedir. E devlet üyeliğinin alınması sırasında kişilerin kolay bir şekilde işlemleri yapabilmesi mümkündür ve bu konuda PTT’ye gidilmesi yeterli olacaktır. PTT tarafından satılan şifrenin alınmasının ardından T.C kimlik numarası ve şifre ile birlikte e devlete giriş yapılabilir.

Giriş işlemlerini belirtilen şekilde yapan kişileri e devlet üzerinden kıyı emniyeti tarafından sunulan hizmetlerden yararlanabilme hakkı Doğacaktır. Kıyı emniyeti tarafından sunulan hizmetlerden bir tanesi de kıyı emniyeti fener ve tahlisiye borç sorgulamadır.

Kıyı emniyeti üzerinden alınan hizmetlerde borcu oluşan kişilere belirtilen borç sorgulama uygulaması ile borçlarını takip edebilmesi oldukça kolaydır. Bu bakımlar sizler de izleyen internet üzerinden yapacağınız borç sorgulama ile birlikte güncel borç durumunuzu görüntüleyebilir ve hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Borç sorgulama işlemlerinin yapıldıktan sonra ise kişilerin borç durumuna göre ödemelerinde mutlaka aksatmadan gerçekleştirmesi gerekmektedir.

Resimde görülen hizmet ekranı üzerinden yapacağınız borç sorgulama işlemleri ile birlikte kolay bir şekilde belirtilen tüm işlemleri yapabilirsiniz. Resimde görülen hizmet ekranına erişim sağlamak isteyen kişilere paylaşılan bağlantıyı kullanması yeterli olacaktır. Bağlantı aracılığıyla kolay bir şekilde erişim sağlanabilir. https://www.turkiye.gov.tr/kiyi-emniyeti-fener-ve-tahlisiye-borc-sorgulama işlemlerini yapabilirsiniz.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*