KIYI EMNİYETİ HAVA RUHSATI BORÇ SORGULAMA


Kıyı emniyeti tarafından sunulan hizmetlerde kişilerin hava ruhsatlarına dair bilgi alabilmesi mümkündür. Kıyı emniyeti hava ruhsatı borç sorgulama hizmeti üzerinden yapılacak işlemler ile birlikte kişiler hava ruhsatına dair herhangi bir borcu olup olmadığını kolay bir şekilde görüntülenebilmektedir. KIYI emniyeti hava ruhsatı borç sorgulama hizmetini de kişileri e devlet üzerinden işlem yapabilmesi adına e devlet üyelik bilgileri ile sisteme giriş yapması gerekir.
Kıyı Emniyeti Hava Ruhsatı Borç Sorgulama Nasıl Yapılır?

E devlet üyelik bilgilerinin kullanılarak yapılan işlemlerde güncel borç görüntülenebilmektedir. Kişiler için bu himzetler güvenli bir şekilde işlemlerinin yapılması sağlanmaktadır. Bu bakımdan herhangi bir soru işareti yaşamadan kolay bir şekilde sizler de borçlarımızı görüntüleyebilir ve bilgi alabilirsiniz. Üstelik e devlet aracılığıyla ücretsiz olarak sunulan bu hizmetler vatandaşların kolay bir şekilde bilgiye ulaşabilmesini sağlamaktadır.

Konu ile işlem yapmak adına sizler de belirtilen bilgileri ve bağlantıları kullanabilir resimde görülen hizmet ekranına erişim sağlayabilirsiniz. Sisteme giriş yapıldığında kişilerin e devlet üyeliği ile sisteme erişim sağlaması istenecektir ve bu bakımdan üyelik girişi yaptıktan sonra sizlerle kolay bir şekilde sisteme girerek bilgi alabilirsiniz. Kıyı emniyeti tarafından sunulan hizmetler sadece hava ruhsatı ile sınırlı değildir. Hava ruhsatı dışında kara ruhsatı ve deniz ruhsatı gibi farklı ruhsatlar için de işlem yapabilmeniz mümkündür ve her bir hizmet için ayrı ayrı sorgulama ekranları oluşturulmuştur. Bu bakımdan kişilerin kurumlara gitmek yerine internet üzerinden sorgulama yaparak bilgilerine ulaşabilmesi kolaylık sağlayacaktır ve bu imkândan sizler de yararlanabilirsiniz.

E devlet üzerinden sunulan tüm hizmetler aynı zamanda mobil uygulamaya da eklenmiş ve e devlet mobil uygulaması üzerinden erişim sağlanabilmesi mümkün duruma getirilmiştir. Bu bakımdan isteyen kişiler mobil uygulamalar üzerinde işlem yapma hakkına sahiptir. Sizler de belirtilen bilgiler dahilinde işlemlerini gerçekleştirebilir ve İstediğiniz zaman uygulama üzerinden bilgilere erişim sağlayabilirsiniz. https://www.turkiye.gov.tr/kegm-hava-ruhsat-borc-sorgulama bağlantı adresi üzerinden sorgulama yapılabilir.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*