KREDİ KARTI İLE SGK PRİMİ ÖDEME


Sosyal güvenlik kurumunun getirmiş olduğu önemli uygulamalardan birisi olan sigortalı olan kişilerin SGK kapsamında yer alan prim borçlarını kredi kartı ile ödeyebilecek. Kredi kartı işlemleri tamamen resmi bir şekilde sağlanacağı gibi kuşkusuz güven sorunu olmadan kişiler Bağ-kur borçlarını e devlet sistemi üzerinden ödeyebilecektir.

İlgili çalışmalardan yararlanmak üzere mevcutta olan borçları E devlet sistemi üzerinden ödemek isteyen kişiler direk E devlet şifresine sahip olması gerekmektedir. Çalışma mantığı kişiye özel oluşturulmuş olan şifre uygulamasıyla aktif hale gelen E devlet sisteminde şifre almak oldukça kolaydır. PTT şubelerine müracaat etmeniz halinde anında e devlet şifresi alabileceksiniz.

Kredi Kartı İle SGK Primi Ödeme

E devlet uygulaması içerisinde tüm SGK prim borçlarını ödemek isteyen kişiler https://www.turkiye.gov.tr/sosyal-guvenlik-sosyal-guvenlik-kurumu-kart-ile-prim-odeme-uygulamasi adresinden sayfaya giriş yaparak, karşınızda çıkacak olan beyaz ekran içerisinde ” Kimliğimi Şimdi Doğrula ” alanına tıklamanız sonucunda yeni açılacak olan sayfa içerisinde 11 haneli T.C kimlik bilgilerinizi girmeniz ve e devlet şifresini girmeniz yeterli olacaktır. Sayfanın sizi sgk prim borcu alanına yönlendirmesiyle birlikte seçeceğiniz tüm borçları tek seferde kredi kartı ile ödeyebilirsiniz.

 

Özellikle Bağkur ya da GSS’li kişiler ödeme noktasında mutlaka belirtilen adımları takip etmeli ve zamanında ödeme yapmalıdır. Ödeme yapılması ile birlikte kişilere sağlanan imkanlar devam edecek ve sigortada bir aksama yaşanmayacaktır.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*