KYK BORÇ SORGULAMA


Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından sunulan hizmetlerde öğrencilerin borçları oluşmaktadır. Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından oluşan bu borçlar genelde kredi alan öğrenciler için geçerli olmakla birlikte kişilerin borç takibini yapabilmesi adına online olarak da hizmetler Kullanıma sunulmuştur.

KYK tarafından sunulan hizmetlerin büyük bir bölümü KYK resmi internet sitesi üzerinden sunulmuş olsa da kişiler e devlet üzerinden de ilgili hizmetleri ulaşabilmektedir. Özellikle KYK borç sorgulama olarak adlandırılan uygulamanın kullanılması ile birlikte kişiler güncel borç durumunu görüntüleyebilmekte ve işlemlerini buna göre sürdürülebilmektedir. KYK borç sorgulama ekranı şöyledir;

 

KYK borç sorgulama işlemlerinin yapılabilmesi için e devlet girişinin yapılması gerekirken e devlet girişi yapan kişiler kolay bir şekilde bilgilerini öğrenebilmektedir. Resmi internet sitesinde sunulan hizmetler de kişilerin ilk olarak e devlet üyeliğine ihtiyacı olacaktır. E devlet üyeliğiyle sisteme giriş yapıldığında ise KYK borç sorgulama ekranında kişilerin güncel borç durumu ile ilgili tüm detaylar yer alacaktır. Sunulan bu hizmetler sayesinde kişilerin istediği zaman istediği bilgiye ulaşabilmesi mümkün olurken borç konusundaki tüm ihtiyaçları giderilmiş olacaktır. Ücretsiz bir şekilde https://www.turkiye.gov.tr/kyk-odenen-ogrenim-kredi-sorgu üzerinden sunulan bu hizmetlerden isteyen herkesin yararlanması mümkün olduğu gibi özellikle öğrencilik döneminde KYK hizmetlerinden yararlanan ve kredi alan öğrencilerin mutlaka borç takibini yaparak durumunu öğrenmesi gerekmektedir. Böylece herhangi bir ek faiz ya da haciz gibi yaptırımlar önlenebilir.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*