KYK KATKI KREDİSİ SORGULAMA


KYK tarafından sunulan kredi türlerinden birisi de katkı kredisidir. Katkı kredisi her dönem başında öğrencilerin ödemesi gereken harçlar için sağlanan bir kredi türüdür ve bu bakımdan öğrencilerin harç dahi ödemeden eğitim alabilmesi sağlanmaktadır. Öğrenim döneminde katkı kredisi alan öğrenciler KYK katkı kredisi sorgulama işlemlerini yaparak aldıkları katkı kredilerinin güncel durumunu görüntülenebilmektedir. Kişilerin alınan bu kredileri geri ödemesi gerektiği için geri ödemelerde durum sorgulanması için online olarak sunulan hizmetlerden yardım alabilir. E devlet üzerinden sunulan KYK katkı kredisi sorgulama işlemlerinde kişilerin kullanması gereken hizmeti ekranı şöyledir;

 

KYK katkı kredisi sorgulama işlemlerini yapacakların online olarak e devlet sistemine giriş yapması gerekirken üyelik ile hizmet ekranının açılması gerekmektedir. Bu ekranda kişilerin hangi tarihlerde katkı kredisi aldığı gibi detaylar görülebileceği gibi alınan katkı kredilerinin toplam miktarı ve geri ödenmesi gereken borç durumu görülebilecektir.

Kişilerin online olarak yapacağı sorgulama sayesinde katkı kredisi konusundaki tüm ihtiyaçların giderebilmesi söz konusudur. Bu açıdan bakıldığında kişilerin online olarak sunulan hizmetlerden yararlanması pek çok ihtiyacın da giderilmesini sağlayacaktır. Katkı kredisi sorgulama işlemleri için https://www.turkiye.gov.tr/kyk-odenen-katki-kredi-sorgu ile e devlet üzerinden hizmetlerin sunulması, kuruma gitmeden online olarak bilgi alınması noktasında da kolaylık sağlamaktadır.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*