KYK KREDİ GERİ ÖDEME SORGULAMA


KYK tarafından sunulan hizmetler de kişilerin borç takibini yapabilmesi ve ödemelerinin güncel durumunu görebilmesi için gerekli hizmetler oluşturulmuş ve kullanıma sunulmuştur. E devlet üzerinden kullanıma sunulan hizmetler arasında KYK kredi geri ödeme sorgulama hizmeti de bulunmaktadır.

Öğrencilik döneminde kredi alan kişilerin geri ödeme işlemlerini takip edebilmesi amacıyla online olarak sunulan bu hizmet sayesinde kişilerin güncel borcu ve yaptığı ödemeler kolay bir şekilde görülebilmektedir. Sunulan hizmetlere ulaşma noktasında kişilerin ek bir işlem yapmasına ya da ödeme yapmasına gerek kalmadığı gibi sadece e devlet girişi yeterli olmaktadır. E devlet üzerinden sunulan hizmetlerde kullanılması gereken hizmet ekranı şöyledir;

 

Fakat kişilerin hizmet ekranına ulaşarak bilgilerini kontrol edebilmesi adına mutlaka üyelik ile sisteme giriş yapması gerekmektedir. Sisteme üyelik girişi yapan kişiler için https://www.turkiye.gov.tr/kyk-geri-odeme-sorgu ekranındaki engel kaldırılırken güncel geri ödeme bilgileri de görüntülenecektir. Bu bakımdan kişilerin işlemlerinde belirtilen detaylara dikkat ederek yapması oldukça önemlidir. Geri ödeme konusunda bilgi alan kişiler istediği takdirde online olarak da ödeme yapamamaktadır. Sunulan hizmetlere dahil tüm ödeme noktaları KYK tarafından ayrıntılı olarak belirtilmiştir. Bu açıdan geri ödeme yapmak isteyen kişilerin hangi bankalara ve şubeleri kullanabileceğiniz ve açıklamalar doğrultusunda öğrenmesi ve bu noktalardan kredi ödemelerini yapması gerekmektedir. Kredi ödemelerini zamanında yapılmaması halinde borçlara faiz eklenirken belirli bir süre sonra da haciz gibi uygulamalara başvurulmaktadır.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*