MEB SINAV SONUÇ SORGULAMA


Türkiye’de Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan sınavlarda kişilerin sınav sonuçlarını öğrenebilmesi adına sonundan online hizmetlerin kullanması yararlı olacaktır. Özellikle sınav sonuçlarının kişilere posta yolu ile yollanmaması nedeniyle bu konuda bilgi alınabilecek tek kaynak internettir.

MEB Sınav Sonuç Sorgulama Nasıl Yapılır?

Milli Eğitim Bakanlığı resmi internet sitesi üzerinden sunulan hizmetlerinin yanı sıra e devlet aracılığıyla da kişilerin Milli Eğitim Bakanlığı sınav sonuç sorgulama işlemlerini yapabilmesi mümkündür. E devlet üzerinden hizmet sunan Milli Eğitim Bakanlığı pek çok konuda vatandaşların bilgiye ulaşmasını sağlarken işlem yapmak isteyen kişilerin MEB sınav sonuç sorgulama hizmet ekranına giriş yapması yeterlidir. Bu konuda kısa bir şekilde hizmet ekranında erişmek isteyen kişiler https://www.turkiye.gov.tr/meb-sinav-sonuc-sorgulama bağlantısını kullanabilir. Bağlantı aracılığıyla e devlet hizmet ekranına ulaştıktan sonra kişilerin sisteme üyelik girişi yapması gerekmektedir. Üyelik girişi sonrasında hizmet ekranında tarihi bitirilmesi gereken bir form açılacaktır. bu ekran ise şöyledir;

 

Resimde de görüldüğü üzere Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan sınavlardan aldığı puanı öğrenmek isteyen kişilerin sınavın yapıldığı tarihe göre tarih aralıklarını sisteme girmesi gerekmektedir. Tarih aralıkları girildikten sonra bu tarihler arasında kişilerin girdiği tüm sınavlar ile ilgili bilgiler ekranda yayınlanmaktadır. Bu sayede kişiler sınavlara dair merak ettiği tüm bilgileri sorgulama sonucunda öğrenebilmektedir. E devlet aracılığıyla soruları MEB sınav sonuç sorgulama hizmeti büyük bir kolaylık sağlayarak vatandaşlara sınavlara dair bilgi alabilmesini kolaylaştırmaktadır.

MEB Sınav Sonuç Sorgulama Bilgileri Doğru Mu?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından sunulan ve desteklenen bu hizmetlerde sorgulama yapan kişilerin bilgileri güncel veri tabanı üzerinde çekilmektedir. Böylece sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından kişiler e devlet üzerinden sorgulama yaparak kolay bir şekilde sınava dair bilgileri öğrenebilmektedir.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*