MOBİETT SORGULAMA


İstanbul’da kent içi ulaşım konusunda yetkili kurum İETT olurken, İETT tarafından oluşturulan yeni uygulama ile birlikte çok daha kolay bir şekilde şehir içinde ulaşım sağlanabilmektedir. Konuyla ilgili yapılan açıklamalarda Mobiett adı verilen yeni bir mobil uygulamanın kullanıma sunulduğu belirtilirken, bu uygulama aracılığı ile kişiler kolay bir şekilde sorgulama yaparak bilgi alma şansına sahiptir.

Mobiett hem iOS hem de Android işletim sistemlerinde hazırlandığından dolayı kişiler akıllı cihazlarında Mobiett kullanabilmektedir. Şehirlerdeki akıllı durak projesi kapsamında hazırlanan Mobiett ile birlikte tüm duraklar akıllı bir hale gelirken, İstanbul genelinde Mobiett üzerinden bilgi sağlanabilmektedir. 11 bin 569 durağı kapsayan Mobiett ile birlikte kişiler kolay bir şekilde durak ve otobüsler hakkında bilgi alabilmekte ve bu doğrultuda işlemlerini sürdürebilmektedir.

Mobiett Nasıl Kullanılır?

Mobiett kullanımı için kişilerin ilk olarak telefonları ile uyumlu uygulamaları telefonlarına yüklemelidir. Yükleme işlemleri yapıldıktan sonra ise kişilerin uygulamayı açarak konum hizmetinden faydalanması gerekir. Bu işlemlerin ardından konum bilgisi alınan kişinin bulunduğu duraktan hangi otobüslerin geçtiği, hangi otobüsün ne zaman durağa geleceği gibi tüm detaylara erişim sağlanabilmektedir. Bu bakımdan kişiler kolay bir şekilde bilgi alma şansına sahip olduğu gibi yolculuk planlamasını da yapabilmektedir.

Mobiett ile birlikte sağlanan diğer bir yenilik ise şikayettir. Ulaşımda yaşanan sorunlara karşı Mobiett üzerinden yapılan şikayetler direk sistem üzerinden iletilmekte ve inceleme başlatılmaktadır. Mobiett ile birlikte İstanbul ulaşımında da büyük bir kolaylık sağlanmış durumdadır. Uygulamanın ilk kullanıma sunulduğu günden itibaren yeni güncellemeler ile geliştirilmeleri yapılırken, aynı zaman da ek servis ve hizmetler de sisteme entegre edilmiş durumdadır. Mobiett yüklemek isteyen kişilerin Android işletim sistemleri için Google Play Store https://play.google.com/store/apps/details?id=com.verisun.mobiett&hl=tr adresinden, iOS işletim sistemleri için ise App Store https://itunes.apple.com/tr/app/mobiett/id680243755?mt=8 üzerinden işlem yapması yeterlidi


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*