MOBİL CİHAZ KAYIP/ÇALINTI İHBAR SORGULAMA/İPTAL


Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından e devlet üzerinden sunulan hizmetlerden vatandaşların mobil cihazları ile ilgili pek çok işlemi yapabilmesi mümkün kılınmıştır. Mobil cihazların güvenliğinden çalıntı durumuna kadar pek çok konuda kişilere devlet üzerinden işlem yapabilmektedir. Bu açıdan yaşanılan sorunlarda kuruma gitmek yerine direkt e devlet üzerinden işlemlerin yapılması vatandaşların hızlı bir şekilde çözüm bulmasını sağlamaktadır.

Aynı zamanda güvenli bir şekilde işlemlerin yapılabilmesi adına e devlet hizmetleri yeterli durumdadır. Mobil cihaz kayıp çalıntı ihbar sorgulama ve iptal durumları ile ilgili tüm işlemler e devlet aracılığıyla yapılabilmektedir. Bu konuda özellikle sunulan iki hizmet yeterli olacaktır.

  • Kayıp/Çalıntı İhbar Bildirimi
  • Kayıp/Çalıntı İhbar Sorgulama/İptal

Belirtilen hizmet ekranlarına ulaşmak isteyen kişilerin kullanması gereken bağlantı https://www.turkiye.gov.tr/bilgi-teknolojileri-ve-iletisim-kurumu olarak belirlenmiştir. Bilgi Teknolojileri Ve İletişim Kurumu olarak hizmet veren kurum sayesinde vatandaşların bu tür konularda bilgi alabilirsin oldukça kolaydır. Sizler de sunulan hizmetlerden yararlanarak yaşadığınız sorunlar da yardım ve destek alabilirsiniz.

 

Resimde görülen hizmetler kurum tarafından e devlet aracılığıyla kullanıma sunulmuştur. Bu açıdan sizler de belirtilen tüm hizmetlerden yararlanmak adına belirtilen bağlantıyı kullanabilir ve e devlet hizmet ekranına erişim sağlayabilirsiniz. E devlet üzerinden sunulan hizmetlerden yararlanmak isteyenlerin dikkat etmesi gereken önemli bir detay üyelik ile sisteme giriş yapılmasıdır. Eğer vatandaşlar üyelik bilgilerini kullanarak sisteme giriş yapmışsa herhangi bir şekilde bilgi alınabilmesi de mümkün olmayacaktır. Bu nedenle mutlaka hizmetlerden yararlanmak adına e devlet üyeliğinin gerektiği unutulmamalıdır. Telefonunu çaldıran, kaybeden kişiler belirtiler hizmetlerine kolay bir şekilde bildirimde bulunabilmektedir. Bu sayede hem oluşabilecek sorunlar önlenebilmekte hem de cihaz ile ilgili resmi işlemler başlatılabilmektedir.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*