MUHTAÇ ASKER AİLESİ BAŞVURUSU


Türkiye Cumhuriyeti’ne vatandaşlık bağı ile bağlı olan erkekleri belirli bir süre boyunca askerlik görevini yapması gerekmektedir. Askerlik için tüm mevzuatlar hazırlandığı gibi eğitim gibi durumlar nedeniyle askerliğini ileri bir tarihe ertelenebilmesi mümkündür. Bu şekilde yapılan işlemler sonucunda bir gün askere gitmek zorunda olan erkekler için çeşitli imkânlar da getirilmiştir. Özellikle ailesine bakmakla yükümlü olan bireylerin askere gitmesi halinde ailenin maddi açıdan zorlanmaması adına yardım yapılmaktadır.

Muhtaç asker ailesi adı altında yapılan bu yardımlar için kişilerin online olarak da başvuru yapılabilmesi mümkündür. İnternet üzerinden yapılacak başvurularda e devlet hizmetlerinin kullanılması gerekirken e devlet aracılığıyla kolay bir şekilde muhtaç asker ailesi başvurusu yapılabilmektedir. E devlet üzerinden yapılan işlemlerde kullanılması gereken hizmet ekranı resimde görüldüğü gibidir;

 

Bu ekrana ulaşmak isteyen kişilerin kullanması gereken bağlantı https://www.turkiye.gov.tr/muhtac-asker-ailesi-başvurusu olurken bu ekran üzerinden sizlerle kolay bir şekilde erişim sağlayabilirsiniz. Kişilerin muhtaç asker ailesi başvurusu yapması için mutlaka e devlet üyeliğinin olması gerekirken e devlet üyeliğini bulunmayan kişilerin herhangi bir şekilde bilgi alabilmesi ya da işlem yapabilmesi mümkün olmayacaktır. E devlet aracılığıyla sunulan hizmetler de kişilerin tüm işlemlerini çok kolay bir şekilde yapması amaçlanmakta ve bu bakımdan tasarımdan hizmet ekranlarında kadar tüm detaylar basit bir yapıdadır.

Muhtaç asker Ailesi başvurusunu yapan kişilere başvuru durumu incelenecek kriterlerin olduğu tespit edilmesi halinde aileye muhtaç asker Ailesi yardımı yapılacaktır. bu yardım askerlik süresi boyunca yapılacağı için ailelerin mağduriyet yaşamaması amaçlanmaktadır. Sizler de askerlik ile ilgili bu durumlarda belirtilen hizmet ekranlarında kullanabilirsiniz.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*