NORMAL ŞARTLARDA NE ZAMAN EMEKLİ OLABİLİRİM?


Kişilerin kendi istekleri doğrultusunda belirlemiş oldukları sigortalılık işlemlerinde hizmet dökümü alabilmesi ve ilgili dökümler üzerinde işe başlama tarihi dahil olmak suretiyle birçok önemli iş prim gün sayısı konusunda bilgi sahibi olarak ne zaman emekli olacaklarına dair bilgi sahibi olmaları mümkündür. Bu sebeple kişilerin e-devlet sistemi kullanarak belirlenen sigorta kollarında hizmet dökümü alabilmesi ve bu doğrultuda ne zaman emekli olabileceklerini hesaplaması tamamen mümkün hale gelmiştir. Kişilerin e-devlet sistemi üzerinde bunu hesaplayabilmesi için muhakkak e-devlet sistemini kullanıyor olması gerekmektedir. Ki e-devlet sistemine sahip olan kişilerin öncelikle kendilerine e-devlet şifresi alması gerekmektedir. 3 TL karşılığında postanelerde kimlik ibraz edilmesi suretiyle verilmektedir.

Ne Zaman Emekli Olabilirim Hesaplama

İlgili şifreye sahip olan kişilerin hizmet dökümü alarak ne zaman emekli olabileceklerini hesaplayabilmeleri için doğrudan şu https://www.turkiye.gov.tr/sgk-ne-zaman-emekli-olabilirim bağlantıya giriş yapmaları gerekmektedir. İlgili bağlantı içerisinde kimlik doğrulama işlemi sonrasında kişilerin rahat bir şekilde tüm bilgilere sahip olabilmesi, alacakları bilgiler doğrultusunda sisteme giriş yaparak ne zaman emekli olabileceklerini hesap etmeleri mümkündür.

 

Kişilerin belirtilen sistem üzerinden hesaplama yapması oldukça kolaydır. Sizler de kolay bir şekilde sigorta üzerinden durumunuzu https://www.turkiye.gov.tr/sgk-ne-zaman-emekli-olabilirim adresinden kontrol edebilirsiniz. Bu konuda yararlanmanız gereken sayfaya ise paylaşılan bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz. Bağlantıyda direk e devlete yönlendirme yapılacak ve üyelik girişi sonrasında ne zaman emekli olurum sorgulamaları yapılabilecektir.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*