NUMARA TAŞIMA SORGULAMA


GSM operatörleri arasında numara değiştirmeden numaranın başka bir operatöre taşınmasının mümkün olması bu konuda hangi numaranın hangi operatöre ait olduğunu bilinmesine ortadan kaldırılmıştır. Önceki yıllarda her operatör kendi numaralarını kullanırken numara taşıma ile birlikte bu konudaki durumda artık karışık bir hale gelmiştir.

Kişilerin karışıklık nedeniyle sorun yaşamaması adına numara taşıma sorgulama adıyla özel bir hizmet kullanıma sunulmuştur. Numara taşıma sorgulama sayesinde hangi numaranın hangi operatör üzerinden hizmet aldığı öğrenilebilmektedir. Bu açıdan sizler de istediğiniz numara için çevrimiçi olarak sorgulama yapabilir ve numaraya ait operatör bilgisini alabilirsiniz. Numara taşıma sorgulama hizmeti e devlet üzerinden sorulan bir hizmet olup hizmetten yararlanacak kişilerin herhangi bir şekilde üyelik girişi yapmasına da gerek yoktur. Bu açıdan direkt adres üzerinden yapacağınız erişimi ile birlikte sorgulama alanındaki bölüme numarayı yazabilir ve numara üzerinden sorgulama gerçekleştirebilirsiniz.

E devlet üzerinden yapılan sorgulamalarda numaranın hangi operatöre ait olduğu detaylı bir şekilde yazmaktadır. Bu sayede numara üzerinden sorgulama yapan vatandaşlar da operatörü bilgisini aldığı için bu konudaki ihtiyaçlarını giderebilmektedir. Numara taşıma sorgulama hizmeti ile herhangi bir sınırlama olmadığı için farklı numaraları üzerinden de sorgulama yapılarak bilgi alınabilmektedir. Sizler de sorulan bu hizmetten kolay bir şekilde yararlanabilir ve aldığınız bilgiler doğrultusunda ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz. E devlet üzerinden sunulan numara taşıma sorgulama hizmetine erişmek için paylaşılan bağlantıya tıklamanız yeterli olacaktır.

 

https://www.turkiye.gov.tr/btk-numara-tasima adresini kullanan kişiler bu konuda işlemlerini yapma hakkı elde etmektedir. Üstelik yapılan son düzenlemeler sonrasında kişilerine de devlet üyeliği dahi gerekmeden online olarak hizmet alınabilmektedir. Sizler de sunulan hizmetleri kullanarak bu konuda ihtiyaçlarınızı giderebilrsiniz. Resimde görüldüğü gibi formun doldurulması yeterlidir.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*