ÖĞRENCİ BELGESİ DOĞRULAMA


E devlet üzerinden kişilerin öğrencilik ile ilgili bilgi alabilmesi adına çeşitli hizmetler kullanıma sunulmuştur. Bu hizmetler arasında öğrenci belgesi alma da yer alırken kişilerin aldığı öğrenci belgelerini resmi bir şekilde kullanma imkanı olduğu için güvenlik açısından da ek hizmetler geliştirilmiştir.

Özellikle öğrenci belgesi doğrulama hizmeti sayesinde vatandaşların belge alabilmesi ve belgenin doğru olup olmadığını kontrol edebilmesi oldukça kolaydır. E devlet üzerinden yapılan işlemlerde vatandaşların üyelik girişi yapmadan herhangi bir veriye ulaşabilmesi mümkün olmasa da öğrenci belgesi doğrulama gibi hizmetlerde bu tür üyelik girişleri gerekmez. Bu açıdan sistemde yer alan doğrulama ekranına erişim sağlanması sayesinde kişilerin vergilerin doğruluğunu kontrol edebilmesi çok kısa süre içerisinde gerçekleşmektedir. Bu açıdan sizler de öğrenci bilgilerinin doğruluğunu kontrol etmek adına belirtilen bağlantıyı kullanabilir ve bağlantı üzerinden çok kolay bir şekilde işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. E devlet üzerinden sunulan öğrenci belgesi doğrulama hizmet ekranı şöyledir;

 

https://www.turkiye.gov.tr/yok-ogrenci-belgesi-dogrulama bağlantısını kullanarak ulaşacağınız hizmet ekranında resimde de görüldüğü üzere TC kimlik numarası ile birlikte belgede yer alan numaranın girilmesi gerekmektedir. Belirtilen bilgilerin girilmesinin ardından sistem tarafından kontrol sağlanacak ve konuyla ilgili güncel bilgiler sonuç sayfasında yer alacaktır. Bu sayede belge doğrulama hizmet sonucuna göre belgenin gerçek olup olmadığı çok kolay bir şekilde öğrenilmektedir.

Belirtilen hizmetin sunulması e devlet üzerinden alınan öğrenci belgeleri ile resmi bir şekilde işlemlerin yapılmasını mümkün kılmıştır. Bu açıdan sizler de gerek öğrenci belgesi sorgulama gerekse de öğrenci belgesi doğrulama hizmetlerinden yararlanarak bu konudaki ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz. Üstelik öğrenci belgesinin e devlet üzerinden alınmasının yanı sıra vergi için hiçbir ücreti ödenmeyecek olması da bu konuda büyük bir avantaj sağlamaktadır.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*