ÖĞRENCİ BELGESİ SORGULAMA


Kişilerin eğitim durumunu belgelendirilmesi ve bu konuda resmi olarak belgeyi istediği yere sunabilmesi amacıyla öğrenci belgesi alması yeterli olacaktır. Öğrenci belgesinin alınması konusunda Önceki yıllarda sadece eğitim kurumlarına müracaat edilmesi gerekirken oldukça uzun süren bu işlemler yerine artık e-devlet üzerinden kolay bir şekilde öğrenci belgesi alınabilmektedir.

Öğrenci belgesi almak isteyen öğrencilerin ücret ödemesine de gerek kalmaması bu konuda işlemleri oldukça cazip duruma gelmesini sağlamaktadır. Öğrenci belgesi almak isteyenlerin tek gereksinimi e devlet üyeliğinin olması olurken e devlet üyeliği bulunan kişiler kolay bir şekilde hizmet ekranına ulaşabilmektedir. E devlet üzerinden sorulan hizmet ekranına erişmek isteyen kişilerin kullanması gereken bağlantı https://www.turkiye.gov.tr/yok-ogrenci-belgesi-sorgulama olmaktadır. Bu bağlantı kullanıldıktan sonra kolay bir şekilde kişiler sisteme erişim sağlayarak bilgi alabilmektedir.

Bağlantı üzerinden E devlet sistemine giriş yapma hakkı elde eden kişilerin yararlanması gereken hizmet ekranı ise şöyledir;

 

Resimde de görüldüğü üzere hizmet ekranı üzerinden bilgi alınabilmesi için kişilerin mutlaka e devlet üyeliği ile sisteme giriş yapması gerekir. E devlet üyeliğiyle sisteme giriş yapıldığında ise kişilerin bilgi alabileceği ekran açılacaktır ve bu ekranda kişilerin öğrencilik ile ilgili detayları yer alacaktır. Eğer öğrencilerin sistemde kayıtlı herhangi bir öğrencilik bilgisi bulunmuyorsa ekranda bu konuda bilgilendirici mesajlar yer alacak bu konuda örnek bir sorgulama ve sonuç sayfası ise şöyledir;

 

Belirtildiği gibi öğrenci belgesi konusunda tüm hizmetler oluşturulmuş ve kullanıma sunulmuştur. Sizler de öğrenim durumunuz belgelendirmek ve bu konuda resmi bir belge almak adına belirtilen bağlantı üzerinden e devlet aracılığıyla işlemlerinizi gerçekleştirebiliriz resmi öğrenci belgenizi temin edebilirsiniz.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*