OGS GEÇİŞ BİLGİLERİ SORGULAMA


Otomatik Geçiş Sistemi olarak adlandırılan OGS kullanıcıları geçişleri ile ilgili tüm detaylara ulaşabilmektedir. OGS ile yapılan geçişler sistem tarafından kayıt altına alındığı için kişilerin hangi gün ve saatte geçiş yaptığı kolay bir şekilde öğrenilebilmektedir.

OGS konusunda bilgi almak isteyen kişilerin yararlanması gereken ekran e devlettir. e devlet üzerinden Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından sunulan hizmetler sayesinde OGS ile ilgili geçiş konusundaki tüm bilgiler öğrenilebilir. Online olarak yapılan işlemlerde kullanılan ekran şöyledir;

 

OGS geçiş bilgileri sorgulama olarak adlandırılan bu uygulama sayesinde kişiler kolay bir şekilde Otomatik Geçiş Sistemi ile ilgili bilgilere ulaşabilmektedir. Otomatik Geçiş Sistemi’nde kişilerin yaptığı geçişlerden ziyade ihlal bilgileri gibi daha detaylı bilgileri de ulaşılabilmektedir. Kişilerin bilgi almak için sadece e devlet kullanması ihtiyacın giderilmesine sağlamaktadır.

OGS ile ilgili yapılacak işlemlerde aşağıda yer alan bağlantı kullanılabilir. Fakat kişilerin dikkat etmesi gereken önemli bir detay OGS ile ilgili yapacakları sorgulamalarda sisteme ilk olarak e devlet üyeliğiyle giriş yapılmasıdır. E devlet üyeliği bulunan kişiler sisteme üyelik bilgileri ile giriş yaptıktan sonra OGS hizmetlerini kullanarak kendi abonelikleri hakkında bilgi alabilir.

E devlet üzerinden OGS ile ilgili bilgi almak ve işlem yapmak isteyen kişiler aşağıda yer alan bağlantıyı kullanabilir. Tamamen ücretsiz olan sistem sayesinde tüm OGS üyelikleri üzerinden kontrol sağlanarak bilgi alınabilir.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*