OKULLAR TATİL Mİ?


Geçtiğimiz hafta İstanbul başta olmak üzere yurdun pek çok bölümünü etkisi altına alan kar yağışı yarın tekrar megakente giriş yapıyor. İstanbul’da yarın okullar tatil mi edildi, kar tatili olacak mı soruları da bu kapsamda kent sakinleri tarafından araştırılıyor. Önceki kar yağışında mağduriyet yaşanmaması adına eğitime iki günlük ara verilen İstanbul’da yarınki durum Valilik kar tatili açıklaması ışığında netlik kazanacak. 18 Mart yarın İstanbul’da okullar tatil olacak mı? İşte Vali Ali Yerlikaya’dan konuya ilişkin açıklama ve kar tatili detayları…

İSTANBUL’DA YARIN OKULLAR TATİL Mİ?

İstanbul Valiliği yarın okulların tatil edilip edilmeyeceğine ilişkin kararı açıkladı. İşte vatandaşların merak ettiği soruların yanıtı ve Valilik açıklamasına ilişkin detaylar;

YARIN İSTANBUL’DA OKULLAR TATİL Mİ EDİLDİ?

18 Mart Cuma günü okulların tatil edileceğine ilişkin İstanbul Valisi Ali Yerlikaya tarafından son dakika açıklaması yapıldı.

Açıklama şöyle;

VALİ ALİ YERLİKAYA VATANDAŞLARI UYARDI!

Meteoroloji Bölge Müdürlüğünün verilerine göre;

18 Mart Cuma günü (Yarın) İstanbul’da aralıklı ve yerel olarak kuvvetli kar sağanakları bekleniyor

Kar yağışlarının Cumartesi günü etkisini artırarak devam etmesi öngörülüyor

Dikkatli olalım, tedbiri elden bırakmayalım!

18 MART 2022 İSTANBUL HAVA DURUMU

Çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, genellikle yağmur ve sağanak, zamanla Kocaeli, Sakarya ile Kırklareli’nin yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Mevsim normallerinin altında seyretmeye devam etmesi bekleniyor.

RÜZGAR: Kuzey ve Kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden orta kuvvette, öğle saatlerinden itibaren kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgârın; öğle saatlerinden itibaren Kuzey ve Kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

KOCAELİ’NİN BAZI İLÇELERİNDE KAR NEDENİYLE TAŞIMALI EĞİTİME BİR GÜN ARA VERİLDİ

Kocaeli’nin bazı ilçelerinde elverişsiz hava şartları nedeniyle taşımalı eğitime bir gün ara verilmesi kararlaştırıldı.

SAMSUN’DA KAR NEDENİYLE EĞİTİME BİR GÜN ARA VERİLDİ

Samsun’da il genelinde yarın kar yağışı ve buzlanma nedeniyle eğitime ara verildi.

Valilikten yapılan açıklamada, il genelinde olumsuz hava şartlarının etkili olduğu ifade edildi.

ORDU’DA OKULLAR TATİL Mİ? 18 MART 2022

Ordu Valiliği il genelinde eğitim öğretim faaliyetlerine 1 gün süreyle ara verildiğini duyurdu. Ayrıca il genelinde engelli ve hamile kamu görevlilerinin de 18 Mart 2022 tarihinde idari izinli sayılacağı bildirildi.

GİRESUN’DA OKULLAR TATİL Mİ? 18 MART 2022

Giresun Valiliği il genelinde eğitim öğretim faaliyetlerine 1 günlüğüne ara verildiğini duyurdu. Valilik açıklamalarında şu detaylara yer verildi;

KAYNAK : SABAH.COM.TR


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*