ORGAN NAKLİ BİLGİSİ SORGULAMA


Kişilerin organ nakli konusunda listeye adını yazdırması ve hasta için beklemesi gerekmektedir. Organ nakli bir kişinin yaşamını getirdikten sonra organlarının bağışlanması halinde yapılan bir operasyon olduğu için organ nakli için yıllarca bekleyen kişiler olabilmektedir.

Bu konuda resmi tüm kayıtları yapan kişiler internet üzerinden durum ile ilgili kontrolleri sağlayabilmektedir. Online olarak yapılan bu işlemler sayesinde kişilerin kurumlara gitmek yerine internet üzerinden bilgi alması mümkün olduğundan dolayı sizler de internet üzerinden kolay bir şekilde bu konularda bilgi alabilirsiniz.

Sağlık Bakanlığı tarafından e devlet üzerinden sunulan organ nakli bilgisi sorgulama hizmeti sayesinde kişiler ihtiyaç duyduğu konularda bilgilere kolay bir şekilde ulaşabilmektedir yapılan çevrimiçi sorgulamalarda herhangi bir ücretin alınmadığı gibi e devlet üyeliğinin olması yeterli olmaktadır. E devlet üyeliği bulunan kişiler sisteme giriş yaptıktan sonra hizmet ekranı üzerinden kolay bir şekilde bilgi alabilmektedir. Organ nakli bilgisi konusunda sorgulama yapacak kişilerin resimde görülen hizmet ekranına ulaşması gerekmektedir. Bu ekran ulaşmak isteyen kişilerin yapması gereken işlemcisi paylaşılan bağlantıya tıklamaktır. Bağlantıya tıkladıktan sonra kolay bir şekilde e devlet üzerinden işlemler yapılması için yönlendirme sağlanacaktır.

E devlet üzerinden sunulan Sağlık Bakanlığı hizmetleri sadece organ nakli bilgisi ile sınırlı değildir. Kişilerin bakanlık tarafından yürütülen pek çok konuda bilgi alabilmesi mümkün olduğu için e devlet üyelik girişi yaptıktan sonra TÜM Bu hizmetlerden yararlanma imkânı olacaktır. Konu ile ilgili bilgi almak yâda işlem yapmak isteyen kişilerin e devlet üzerinden sizler de kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

 

https://www.turkiye.gov.tr/organ-nakli-bilgisi bağlantısı üzerinden kişiler kolay bir şekilde sorgulama yaparak bilgi alabilmektedir. Sizler de organ nakli ile ilgili işlemleri bağlantı üzerinden yapabilirsiniz.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*