SAĞLIK HAK SAHİPLİĞİM VAR MI?


Kişilerin sağlık kapsamı içerisinden yararlanabilmesinde ki en önemli kriterlerden birisi SSK olarak bilinmektedir. Kişilerin farklı sınıflar içerisinde yer almasına bağlı olarak sigortalı durumuna bağlı olarak sağlık konusunda ki hak sahipliğini en kısa yoldan öğrenebilmeleri mümkündür. Sosyal Güvenlik Kurumunun vermiş olduğu en önemli hizmetlerden birisi olarak bilinen Sağlık Hak Sahipliğim Var mı? olan soruya anında SMS kanalıyla cevap alabilirsiniz. Kişilerin hastane öncesinde sağlık haklarından yararlanıp, yararlanamayacaklarını öğrenmeleri her zaman daha doğru seçim olacaktır.

Hak sahipliğinden faydalanıp, faydalanamayacağını öğrenmek isteyen kişiler kullandıkları telefonun mesajlar bölümüne gelerek SMS gönderme alanını açarak ” S ” yazarak boşluk bırakıp T.C kimlik numarasını yazarak bir boşluk bırakıp Aile Sıra NO yazarak ” 5502 ” ye mesaj gönderebilirler. Sosyal devletin insanlara son model olabilmesi kişilerin her zaman daha istikrarlı sonuç alabilmesine neden olmaktadır. Bu sebeple gönderilen mesaja cevap çok kısa süre içerisinde gelmektedir. Ki gelen mesaj içerisinde ilgili hizmetten yararlanmanızın mümkün olup, olmayacağı açıklamalı bir şekilde gelecektir.

 

Kişilerin hak sahipliği konusunda kolay bir şekilde yapacağı işlemler sonrasında güncel durum öğrenilecektir. Bu durum bilgisine göre de kişilerin sağlık güvencesinin olup olmadığı öğrenilebilir. Kişilerin sağlık güvencesi alamadığı durumlarda eşin sigortalı olması halinde eş üzerinden SGK aracılığı ile aktivasyon yapılması halinde sigortadan yararlanmak mümkündür.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*