ŞAHIS ÖDEMELERİ BANKA HESABI TANIMLAMA


Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından kişileri ödeme yapılması gerektiği durumlarda kişilerin kayıtlı banka hesapları kullanılmaktadır. Bu nedenle kurum tarafından ödeme yapılacak işlerin banka hesaplarını kontrol ederek doğru banka hesabının sistemde tanımlı olduğunu doğrulaması gerekmektedir.

Ödemeler için banka hesabı tanımlama olarak kullanıma sunulan hizmetin kullanılması bu konuda yeterli olacaktır. E devlet üzerinden kullanıma sunulan şahıs ödemeleri banka hesabı tanımlama hizmetine kişilerin sistemde tanımlı olan banka bilgileri kontrol edilecek ve ardından banka bilgilerini onaylanması istenecek.

Böylece Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yapılacak ödemelerde kişilerin doğru hesabını ödemeler aktarılacak tutmakta kişilerin herhangi bir mağduriyet yaşamaması için ödeme almadan önce banka bilgilerini belirtildiği gibi Kontrol etmesi oldukça yararlıdır.

E devlet üzerinden Kullanıma sunulan Bu işlemlerde kişilerin doğru bilgi alabilmesi adına üyelik bilgileri ile sisteme giriş yapması ve ardından hizmet üzerinden bilgi alması gerekmektedir. E devlet zihinden işlem yapılabilmesi için üyelik gerektiği için üyeliği bulunmayan kişilerde üyelik almalı ve ardından üyelik bilgileri ile sisteme erişim sağlamalıdır.

 

Kişilerin üyelik konusunda herhangi bir sorun yaşamaması adına belirtilen adımları takip edilmesi yeterlidir. Aşağıdaki bağlantının kullanılması ile birlikte sizlere de e devlet üzerinden de Kullanıma sunulan uygulamayı erişebilir ve kolay bir şekilde güncel durumunuzu görüntüleyebilirsiniz. Üstelik hizmet tamamen ücretsizdir.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*