ŞAHIS ÖDEMELERİ HİZMETLERİ


Sosyal Güvenlik Kurumu sigortası için ödeme yapan kişilerin tüm ödemelerinin takip edilebilmesi amacıyla oluşturulan şahıs ödemeleri hizmetleri tüm sigortalılar tarafından kullanılabilir durumdadır. Şahıs ödemeleri hizmetlerine giriş yapmak isteyen kişilerin ilk olarak e devlet üyeliğine sahip olması gerekmektedir. E devlet üyeliğine sahip olan kişiler üyelik bilgileri ile sisteme giriş yaptıktan sonra Sosyal Güvenlik Kurumu hizmetlerinde yer alan Şahıs Ödemeleri Hizmetlerine tıklayarak direkt ekrana ulaşabilir. İlgili ekranda yer alan bilgilerin incelenmesi sayesinde şahıs ödemeleri konusunda gerekli bilgiler sağlanacaktır.

Kişilerin çevrimiçi olarak yapacağı işlemlerde herhangi bir sorun yaşanmaması adına üyelik girişinin yapılması zorunlu tutulmuştur. Ayrıca e devlet üzerinden bilgi almak isteyen kişilerin üyelik girişi yapması da başka birileri tarafından bilgi güvenliğini sekteye uğratılmasıdır. Bu açıdan kişiler güvenli bir şekilde online olarak işlemlerini yaparak istedikleri bilgilere ulaşabilmektedir.

 

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından sunulan hizmetlerde sadece şahıs ödeme bilgileri değil pek çok sigorta hizmeti kullanılabilmektedir. Bu açıdan kişiler Sigorta ve Sosyal Güvenlik Kurumu ile ilgili her türlü işleminde e devlet sistemine kullanması yeterli olacaktır. E devlet üzerinden Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından sunulan hizmetlerde kişilerin bilgi alabilmesi adına hizmetler oldukça çeşitlendirilmiş ve liste halinde sıralanmıştır. Böylece sunulan hizmetler kapsamında bilgi almak oldukça kolaydır. Sizler de belirtilen hizmetlerden yararlanarak bilgi alabilirsiniz. Bu konuda aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*