SATIŞ SONRASI HİZMET YETERLİLİK BELGESİ


Kişilerin herhangi bir hizmet ya da ürün alımı sonrasında bu hizmeti sunan firma tarafından yeterliliği olup olmadığını sorgulayabilmesi adına internet üzerinden hizmetler kullanıma sunulmuştur. Satış sonrası hizmet yeterlilik belgesi adı ile kullanıma sunulan bu hizmet sayesinde kişiler firmaların yeterlilik durumu hakkında kolay bir şekilde bilgi alabilmektedir. Satış sonrası hizmet yeterlilik belgesi genelde servis olarak tanımlanan hizmetleri içermektedir ve kişilerin aldığı hizmet ve ürünleri ile ilgili destek almak istediği durumlarda servisinin yeterli durumda bulunması gerekmektedir. E devlet aracılığıyla kullanıma sunulan satış sonrası yeterlilik belgesi sorgulama işlemlerinde iki farklı türde sorgulama yapılabilmektedir.

Kişilerin satış sonrası yeterlilik belgesinde yer alan vergi numarasını kullanarak sorgulama yapabilmesi mümkün olduğu gibi firma ünvanı üzerinden de kişilerin sorgulama yapabilmesi mümkün durumdadır. Seçilen sorgu türüne göre kişilerin ünvan bilgisini ya da vergi numarasını girmesi yeterli olacaktır.

 

Resimde görülen hizmet ekranında kişilerin sorgulama yapabilmesi adına oluşturulmuş bir form görülmektedir. Bu forma erişim sağlanabilmesi adına kişilerin e devlet üyelik bilgileri ile sisteme giriş yapması daha iyi bir sonuç verecektir. Bu hizmet ekranına ulaşmak isteyen kişilerin kullanması gereken bağlantı ise https://www.turkiye.gov.tr/yeterlilik-belgesi olarak belirlenmiş durumdadır ve bu bağlantı aracılığıyla sizler de kolay bir şekilde hizmetler yararlanabilirsiniz.

E devlet üzerinden sunulan bu tür hizmetler kişilerin istediği ve ihtiyaç duyduğu zaman bilgileri ulaşmasını sağlamakta ve bu bakımdan büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Sizler de konuyla ilgili işlemlerinizi yapmak adına e devlet üzerinden kullanıma sunulan hizmetleri tercih edebilirsiniz. Ücretsiz sunulan hizmetlerin kullanımı da oldukça kolay olduğundan dolayı bu konuda herhangi bir sorun yaşamadan bilgi alabilmeniz söz konusudur.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*