ŞEHİT YAKINLARI, GAZİ VE GAZİ YAKINLARI ÜCRETSİZ SEYAHAT KARTI BAŞVURU SORGULAMA


Şehit yakınları, gazi ve gazi yakınları için çeşitli devlet destekli yardımlar sunulduğu gibi bu yardımlar arasında en çok yararlanılan arasında şehit yakınları, gazi ve gazi yakınları ücretsiz seyahat kartı bulunmaktadır. Kişilere verilen şehit yakınları, gazi ve gazi yakınları ücretsiz seyahat kartı sayesinde ücretsiz bir şekilde seyahat etmek mümkündür. Kişilerin bu imkândan yararlanabilmesi için e devlet üzerinden başvuru yapması gerekirken, e devlet üzerinden başvuru yapılması için şehit yakınları, gazi ve gazi yakınları ücretsiz seyahat kartı başvuru sorgulama yapılması gerekmektedir. E devlet üzerinden yararlanılacak ekran şöyledir;

 

Kişilerin ilgili hizmet üzerinden kolay bir şekilde işlem yapması mümkündür. Bu konuda kişilerin e devlet üyelik girişi yapması da gerekmektedir. Giriş sonrasında pek çok detayın girilmesine gerek kalmadan şehit yakınları, gazi ve gazi yakınları ücretsiz seyahat başvuru sorgulama işlemi yapılabilmektedir. Kişilerin daha önce yaptığı başvuruların takip şilemlerinin yapıldığı bu hizmet ücretsiz bir şekilde kullanıma sunulmuştur. Kişilerin hizmetten yararlanması için tek detay üyeliğin bulunmasıdır. Üyeliğin olması halinde herhangi bir sorun yaşanmadan kişilerin bilgi alması ve hizmet üzerinden detaylı bir şekilde sorgulama yapması mümkün olacaktır.

Şehit yakınları, gazi ve gazi yakınları ücretsiz seyahat kartı başvuru sorgulama işlemini yapmak isteyen kişiler aşağıda yer alan bağlantıya tıklayarak direk e devlet üzerinden sorgulama alanına ulaşabilir.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*